Jak se zbavit virů a bakterií v domácnosti. Pomocníkem je nejen klasická dezinfekce

Neustále je na nás naléháno, abychom si dezinfikovali ruce a dbali na zvýšenou hygienu. I když si ale lidé myjí ruce více než kdy dřív, na svou domácnost bohužel zapomínají. Jenže i v jejich domácnosti se může nacházet celá spousta virů, bakterií a také plísní, jež jsou zdraví škodlivé. Na dezinfekci svého příbytku bychom rozhodně neměli zapomínat. Nemusíte však nutně otírat veškeré kliky dezinfekcí, která vám zrovna nevoní. Způsobů, jak se zbavit nevítaných hostů způsobujících zdravotní potíže je vícero.  

Jak se zbavit plísní 

Mezi nejvíce nebezpečné nevítané hosty patří plísně, o tom není pochyb ani sporu. Příčinou jejich vzniku je většinou nadměrná vlhkost, která plyne z orosených oken. Bohužel zbavit se plísní natrvalo je běh na dlouhou trať. Prostředky, které lze na ně pořídit, totiž většinou odstraňují písně jenom z povrchu, nikoliv zevnitř povrchu. Zanedlouho se tak mohou vyskytnout znovu, i když jsme doufali, že jsme s nimi zatočili.  

Podle odborníků je nejlepší, když se jim už budeme snažit předcházet. Začít bychom měli už u montáže oken. Pokud se však plísně objeví, je zapotřebí je dostat pryč “i s kořeny”, tudíž je dobré dané místo obrousit a znovu vymalovat.  

Zakomponujte do interiéru měď 

O čem se dnes už moc nemluví, což je škoda, je měď, kterou bychom rozhodně měli dostat do interiéru. O jejích pozitivních účincích už věděly i starověké civilizace. A i dnešní výzkumy potvrzují, že měď účinně bojuje s viry a bakteriemi. Proto se vyplatí investovat předně do měděných klik či jiných prvků, kterých se v domácnosti dotýkáme nejvíce. Snížíme tak riziko toho, že se v naší domácnosti budou bakterie a viry držet dlouhou dobu. 

Investujte do termostatického vytvrzování polymerů 

V současné době je možné investovat do speciálních povrchů, které nechávají mikroby zmizet. Patří k nim například technologie termostatického vytvrzování polymerů.