Mladistvá pleť jako mávnutím proutku!

V dnešní době člověk rád vyhledává místo drahých kosmetických přípravků, produkty co nám sama příroda nabízí. Bez jakýchkoliv chemických úprav. Což je velice dobře. Chemie naší pleti jen škodí. Lidé si už od pradávna pomáhají různými bylinkami a jsou lidé, co na bylinky nedají dopustit a upřednostňují je jak v kosmetice, tak v lékařství.

Pojďme se podívat, jaká bylinka by nám mohla dopomoct k dokonalé pleti.

Ibišek

Má blahodárné účinky jak na vaši pleť, vlasy i krásnou postavu. Ibišek má výborný vliv na vlasová vlákna, které posiluje, působí proti vypadávání vlasů a urychluje růst vlasů. Má také skvělé účinky na pokožku vlasů, kterou zbavuje lupů. Pleť vám Ibišek pročistí a zbaví vás začínajícího akné či drobných pupínků. Pokud si připravíte teplý nebo studený nápoj z Ibišku, prospíváte tím svému tělu i zevnitř. Má totiž antioxidační, dezinfekční a protizánětlivé účinky. Také pomáhá při hubnutí a snižuje pocení.

Chrpa

Účinky této bylinky jsou známy již od 12. století. Její účinky jsou hlavně zklidňující a posilující, sjednocuje tóny pleti a stahuje póry. Chrpu využíváme v péči převážně o okolí kolem očí. V kosmetice se tato bylina často používá do odličovačů a očních krémů. Je vhodná pro ty co mají velmi citlivé oči. A pokud vás trápí otoky očí je pro vás chrpa ideální bylinkou.

Heřmánek

Jistě všichni známe blahodárné účinky Heřmánku. Heřmánek má protizánětlivé účinky, takže pokud vaše pleť trpí hnisavými pupínky či infekce, je pleťová voda s touto bylinkou to nejlepší. Heřmánek působí skvěle jak na vaši pleť, tak i na vaše trávení, konkrétně na žaludek.