Neuvěřitelné Moravskoslezské Beskydy

Moravskoslezské Beskydy leží v samém koutku severní Moravy u hranic se Slovenskem a s Polskem. Uchvátí vás svou krásnou přírodní krajinou v kterékoliv roční období. Najdete zde bohatou nabídku kulturních, sportovních i společenských akcí, celou řadu ubytovacích zařízení i výborných restaurací. Dopravní dostupnost v samotném podhůří a hor je velmi dobrá. Jsou zde důležité hraniční přechody a silnice, které vás zavedou přímo do hor. V zimě jsou Beskydy navštěvované pro zimní sporty s nabídkou sjezdovek i běžkařských tras. K nejznámějším turistickým a rekreačními oblastem patří Bílý Kříž, Bumbálka, Bílá, Kasárna, Kohátka, Pustevny, Radhošť, Rožnov pod Radhoštěm, Soláň a Visalaje.

Kam na výlet

Bumbálka a její lyžařské středisko leží v blízkosti hraničního přechodu na Slovensko. Bílý kříž je krásná rekreační oblast, která už se svou částí nachází i na slovenském území. Na rozhraní Moravy a Slovenska uvidíte stát v malé dřevěné ohrádce krásný bíle natřený kříž, po kterém celá oblast dostala své jméno. Naleznete zde celou řadu krásných turistický tras vedoucích nezapomenutelnou přírodou, která vám v létě, ale i v zimě zprostředkují nezapomenutelnou překrásnou procházku. V zimě si užijí lyžaři dobře sjízdné hřebenovky.

Poustevny, Soláň a Radhošť

Určitě nevynechejte Poustevny, které jsou jedním se známých horských středisek v Beskydách a leží 4 km od vrcholu Radhoště. Je zde lyžařské středisko, lanovka a dokonce i skokanský můstek. Pustevny jsou velkou křižovatkou všech možných turistických cest a výchozím bodem pro krásnou procházku přímo po hřebeni Radhoště. Máte-li rádi stará stavení, je zde přichystáno překvapení, v podobě staré valašské zvonice a pěkný vyhlídkový altán Cyrilka. Je holý vrch nacházející se na hlavním hřebeni Vsetínských vrchů se nazývá Soláň a je krásný v každém ročním období. Upoutají vás zejména tradiční staré dřevěnice a úžasná a velmi různorodá příroda. Jde o místo vhodné pro lyžaře, běžkaře a turisty. Sníh se na Soláni drží dlouho do jara. Radhošť je úžasný vrchol známý především svou sochou Radegasta a krásnou vyhlídkou do krajiny.