Pět českých hradů a zámků, které nezapomeňte během sezony navštívit

Když máte na výběr mezi americkou komedií nebo českou pohádkou, co si vyberete? Pokud si vyberete českou pohádku, pak byste měli letos v létě prozkoumat hrady a zámky, které se na území České republiky nachází. Sezona sice trvá až do pozdního podzimu, během léta je však času trochu více – na podzim už začnou práce na zahradě, konkrétně se sklízí úroda.  

Pokud jste tedy fanouškem českých pohádek, prozkoumejte hrady a zámky, kde se ty nejkrásnější nacházely. Stojí za navštívení, stejně tak stojí za to prohlídka na konkrétním panství. Abyste nemuseli dlouho vybírat, kam se podíváte, vybrali jsme pro vás pět českých hradů a zámků, jež stojí za to.  

Zámek Červená Lhota 

Zámek Červená Lhota je známý svou nevšední barvou. Pojí se s tímto zámkem skvělá legenda, proto se vyplatí jít na prohlídku. Kolem zámku je rybník, na kterém se lze projet na lodičkách, proto neváhejte a usedněte na jednu z nich. Co se týče pohádek, které se zde odehrávaly, zámek můžete znát z pohádky Zlatovláska nebo třeba O štěstí a kráse či Princezna na hrášku.  

Státní hrad Bezděz 

Státní hrad Bezděz můžete znát nejen z pohádek, ale hlavně z významného eposu Máj, který má na svědomí básník Karel Hynek Mácha. Právě on se nechal zdejším hradem inspirovat a vzniklo dílo, které ovlivnilo českou literaturu. V současné době je hrad Bezděz jedním z nejlépe dochovaných hrad u nás.  

Hrad Karlštejn 

Prý na něj nemůžou ženy! To je však jen pověra, kterou si vymyslel spisovatel Jaroslav Vrchlický do svého díla Noc na Karlštejně. Ženy na hrad měly přístup, vždyť zde nechal Karel IV. vybudovat kapli pro svou choť. Hrad můžete znát z filmu Noc na Karlštejně.  

Zámek Konopiště 

Když se opět vrátíme k zámkům, doporučujeme navštívit zámek Konopiště, kde se každým rokem koná oblíbený hudební festival. Kromě toho se zde natáčela celá řada pohádek, je to také dějiště mnoha historických událostí.  

Státní zámek Buchlovice 

Za Čertovou nevěstou se můžete podívat do Buchlovic, kde se nachází stejnojmenný zámek. Je velmi krásný, kolem něj se rozprostírají nádherné zahrady.