Pořizujeme si venkovní kuchyni. Na co nezapomenout?

Zahrada je pro své majitele pomyslnou oázou klidu, na které chtějí trávit prakticky každou minutu svého volného letního dne. Pokud také patříte mezi majitele velké zahrady a pokud je vaším koníčkem během léta to samé, možná uvažujete nad pořízením venkovní kuchyně. Díky ní totiž budete moct přesunout své kulinářské umění na sluníčko a vaření tak bude o to zábavnější a záživnější. Nabízí se však otázka, na co při jejím pořizování nezapomenout či co si zkontrolovat před její instalací? 

Máte na zahradě vůbec místo? 

Ještě než se pustíte do výběru venkovní kuchyně, ujistěte se, že je na zahradě dostatek prostoru. Aby bylo vaření opravdu pohodlné a bezproblémové, je zapotřebí zajistit dost místa nejen pro pracovní desku, ale také pro gril, který bude tím nejlepším společníkem při letních večerech s přáteli. 

V ideálním případě by takové místo mělo být zastřešené, abyste se nemuseli obávat nepřízně počasí či toho, jestli nevlídné počasí kuchyně přežije ve zdraví. I proto se obvykle stává nedílnou součástí altánů nebo pergol, kam ostatně dokonale zapadá. 

Voda, elektřina, plyn 

Abyste se kvůli každému jednomu vaření nemuseli stále vracet domů do své kuchyně, před její instalací si zjistěte, kudy vede voda a kam až je možné natáhnout elektřinu. Přesně to totiž ve venkovní kuchyni budete víc než jen potřebovat.  

Pokud se bude venkovní kuchyně nacházet poblíž rodinného domu, většinou s natažením elektřiny nebo vody nebývá sebemenší problém.  

Zvolte vhodný materiál 

Při výběru zohledněte materiál, ze kterého je kuchyně vyrobena. Není to totiž stejné, jako když vybíráte kuchyni do rodinného domu, který je prakticky pořád zastřešený. Dřevo nebývá tou nejlepší volbou, i když vypadá krásně – teple a útulně. Daleko lepší je žula nebo jiný podobný kámen, který je odolný nejen proti vlhkosti, ale i proti vysokým teplotám.