Truhlíky na podzim bez květin? Kdeže. Některé květiny snáší chlad dobře, navíc hezky vypadají

Během podzimu s těžkým srdcem zazimováváme rostliny, které do nynějška zdobily naše okenní parapety. Mnozí jsou zkroušení z toho, že až do jara nebude na jejich okenních parapetech nic, co by zaujalo. Jenže je třeba si uvědomit, že existují květiny, které se dobře s chladem snáší. Zazimujte tedy muškáty, ibišky nebo podobné květiny, do truhlíků však zasaďte podzimní trvalky, které se dokonce dobře snesou i s teplotami pod nulou. Mnohé z nich vám tedy budou dělat parádu i během přicházející zimy, třeba vydrží až do Mikuláše! 

Okrasné papričky přinesou barvy na okenní parapety 

Pokud toužíte po něčem barevném, doporučujeme do truhlíků zasadit okrasné papričky, které jsou svými barvami proslulé. Sehnat je můžete červené, žluté nebo taky oranžové, krásně jdou ruku v ruce třeba s okrasným zelím, okrasnými kapustami nebo třeba s ozdobnými lilky. Papriky nejsou jenom jídlo, to už dávno neplatí, dnes poslouží i jako skvělá podzimní dekorace.  

Okrasné papričky jsou miniaturní, osázet jste s nimi truhlíky mohli už během pozdního léta.  

Macešky jako křehké květiny 

I když se o maceškách povídá, že to jsou velice křehké květiny, pravdou je, že mají hodně tuhý kořínek. Vydrží na okenních parapetech v truhlících i během chladnějšího podzimu. Často si je lidé pokládají na hroby při Dušičkách. Svou jinakostí a zajímavostí však zkrášlí nejeden truhlík na okenním parapetě.  

Vřes je typicky podzimní květinou 

Pokud bychom měli zmínit typicky podzimní květinu, zmínili bychom vřes, který rozhodně patří do truhlíků na okenní parapety. Najdete ho v růžovém, fialovém a také v bílém provedení. Typické je pro něj to, že je odolný vůči nízkým teplotám, taky je nenáročný na pěstování. Ke své spokojenosti potřebuje jenom dostatek světla a taky bohatou zálivku. Velice hezky vypadá s bramboříky, kteří jsou také známí tím, že jsou milovníky nízkých teplot.