Vybrat originální dárek pro děti nemusí být dřina

Dárky jsou tady hlavně pro děti. Vykouzlit jim úsměv na tváři a vidět jejich rozzářené oči, to je pro rodiče ta největší odměna, kterou si dokáží představit. Občas ale zkrátka nevíme, co koupit. Vždyť ty naše děti už přece všechno mají, není to tak? Nemusíte ale uvažovat pouze tak, že koupíte drahý dárek. Někdy není nic lepšího než vtipný plyšák, který dlouho neomrzí.

Co dítě zaujme a nepustí?

Výběr dárku by měl také podléhat právě tomu, aby neskončil za chvíli pohozený někde v koutě. Vybírejte proto takovou hračku, která je na motivy toho, co dítě baví nebo zajímá. Mohou to být jak hračky, tak věci, které dokáži rozvíjet dětskou představivost a kreativitu:

  • Hřejivé plyšáky
  • Trička s potiskem
  • Knížky a omalovánky
  • Puzzle

Vždy samozřejmě záleží, pro dítě jaké věkové kategorie je dárek vlastně určen. Plyšák je vhodný dárek i pro ty nejmenší, třeba do postýlky na spaní. Dítě tak bude snadněji usínat a vy budete mít klidnou noc. Dárky pro děti vyššího věku pak mohou být třeba vtipná trika s potisky, který se nikdy neomrzí. Budou je milovat teenageři i menší děti. Potisk je samozřejmě nutno vybrat úměrně věku dítěte. Na webu najdete doslova stovky motivů, ze kterých lze vybírat. Hitem jsou hlavně na Vánoce nebo narozeniny, kde patří k jedněm z mála měkkým dárkům, ze kterého budou mít děti opravdu radost. Pokud nevěříte, tak určitě vyzkoušejte.

Kreativita na prvním místě

Pokud chcete, aby vaše dítě rozvíjelo svou představivost, určitě jsou skvělé dětské knížky a omalovánky. Obrázkové knížky pro ty nejmenší jsou skvělou možností, jak u dětí vzbudit zájem o svět okolo nás. Ještě větší spojení s obrázkovými objekty, lidmi a zvířaty, jim pak nabídnou omalovánky. Nejen představivost, ale také motorické schopnosti zase můžete rozvíjet díky puzzle. Velmi oblíbená jsou mezi dětmi aktuálně také 3D puzzle.