Akční dovolená u jezer. Kde ji strávit?

Láká vás ráno vstát a na terase si dát pohodovou snídani s výhledem na průzračnou vodu? Potom vzít kolo nebo batoh a vyrazit objevovat krásy místního kraje a cestou ochutnat kvalitní italskou kávu či skleničku vína? Pojďte si k nám pro inspiraci, kam letos vyrazit! Možná se vám zalíbí oblast Lago di Garde, kam dojedete autem za pár hodin. Pro ty z vás, které lákají vzdálenější místa tu máme třeba dovolenou v Norsku! 

Ráj pro sportovce

Lago di Garda je oblíbenou destinací pro aktivní dovolenou. U jezera můžete potkat nadšené cyklisty i paddleboardisty, ve vyšších pasážích pak najdou vyžití ty z vás, které lákají ferraty a udržované turistické trasy vedoucí k historickým památkám, kostelíkům a hradům s parádními výhledy do kraje. Cyklostezky vedou pohodlně kolem jezera i ve vyšších polohách, kde mohou najít tu pravou výzvu i zdatnější cyklisté. Množství sjezdů na různém terénu dělá z okolí Lago di Garda skvělou destinaci i pro ty nejnáročnější! Tato rozmanitost dělá z celé oblasti místo, kde se setkávají sportovní nadšenci i rodiny s dětmi. 

Bájná norská jezera

Většina norských jezer je ledovcového původu, čemuž odpovídá i jejich teplota. Už to napovídá, že Norsko láká hlavně dobrodruhy a aktivní dovolenkáře – cyklisty, turisty i jachtaře. Cyklisty však raději rovnou upozorníme, že zdejší toulky vnitrozemím nepatří k oddechovým. Na druhou stranu, kdo by odolal výletu za polární kruh?

Každé jezero má svou jedinečnou atmosféru. Největším norským jezerem je jezero Mjøsa, na jehož břehu najdete nejvyšší dřevěnou stavbu světa. Tím nejhlubším a nejnavštěvovanějším je Gjende, tady zase začíná ráj rafťáků. Mimo vodních radovánek tu ale najdete duchovní rozměr. Právě v tomto pohoří totiž podle norské mytologie sídlila zdejší božstva. 

V Norsku platí jednoduché pravidlo – ať půjdete kamkoliv, časem na nějaké jezero určitě narazíte!