Barvy, které vykouzlí spokojený domov

Rozhodli jste se po letech vymalovat interiéry v domácnosti? Barvy na zdech opravdu nevydrží dlouhé roky a jednou za čas je skutečně nutné vymalovat. Většinou se maluje ve chvíli, kdy jsou zdi velice špinavé, ohmatané, umazané. V takových chvílích přemýšlíte, po jakých barvách sáhnout, jakými barvami vymalovat interiér k dokonalosti. Abyste nesáhli po barvách, kterých byste posléze litovali a které by vás donutily vymalovat pokoje v domácnosti dříve než za pár let, prozradíme vám tipy na barvy, které dokážou vykouzlit spokojený a útulný domov. Až taková moc barev je.  

Pokud jste v minulosti malovali, pak jistě víte, že změna barvy stěn dokáže rázem proměnit celý interiér. Poradíme vám tedy barvy, které letí a které zároveň vykouzlí i z vašeho domova spokojený a útulný domov.  

Růžová 

Růžová už není barvou jen dívek a holčiček. Už dávno tomu tak není. Dnes je růžová považována za barvu romantiky, smyslnosti, za barvu vnášející do interiéru teplo a pokoj. V současné době se na růžovo nemalují jen holčičí dětské pokoje, ale celé obývací pokoje nebo jídelny a ložnice, které mají působí na první pohled příjemným a milým dojmem. Ovšem pozor – růžová barva má tendenci trochu zmenšovat pokoje v domácnosti.  

Modrá 

Stejně jako růžová není barvou dívek a holčiček, modrá není dávno typickou mužskou barvou. Dnes se modrá považuje za barvu, která dokáže uklidňovat, ať už je v tmavém nebo světlejším odstínu. Modrá barva je symbolem loajálnosti a důvěry, dokáže vnést do interiéru jisté sebevědomí. Ideální bude, když na modro natřete zdi v ložnici, v koupelně nebo v pracovně.  

Červená 

Červená je poměrně výrazná barva, proto se nehodí do ložnic, kde potřebujete barvu méně výraznou, která na první pohled uklidňuje. Nikde se však nepíše, že červená barva nepatří do obývacích pokojů nebo do chodeb, které dokáže hezky rozzářit. Červená je barva optimismu, sebevědomí a vitality.