Bez svačinky ani na krok!

Jistě si každý z nás pod pojmem svačinka představí, jak sedával ve škole v lavici a o velké přestávce si pochutnával na poctivé svačince od maminky. Kdo by na tohle mohl zapomenout!

Ale pozor! Teď máme na mysli úplně jiné svačinky. Svačinky, které vám nastartují metabolismus, zaženou hlad, a nebo případnou chuť na nějaké to mlsání. Tak jako se říká, snídaně je základ dne, tak svačinka je urychlovač v boji s přebytečnými kily. Toto „mezijídlo“ vám nedovolí mít hlad, a tím také zabrání tělu schovávat si případnou zásobu.

Co zahrnout do dopolední svačiny?

V tento čas by měla být svačina zdrojem energie (sacharidů), přeci jenom nás čeká ještě celý den. Tohle malé občerstvení by mělo být cca v půlce času mezi snídaní a obědem. Může to být např.: miska oříšků (zdroj vlákniny), jogurt, ovoce ( vhodný je  banán, jablko, hruška…), kefír (nemá téměř žádné kalorie), celozrnné sušenky, kaše.

Nezapomínat ani na odpolední svačinu!

Odpoledne bývají většinou hektičtější, musíme vyzvednout děti ze školy či zajít po práci na nákup atd.. A to jsou důvody, proč spousta lidí na svačinu odpoledne zapomene. Jelikož se den chýlí ke konci, tak už není až tak zapotřebí doplňovat sacharidy, ale pokud máte v plánu navštívit fitko nebo zvolit jiný sport sacharidů se nebojte. Svačina v tento čas vás zachrání od nutkání si večer ještě něco sladkého zobnout. Co zvolit? Celozrnné pečivo, zeleninu (nejlépe tepelně upravenou, tím zabráníte možnému nadýmání), vejce, jogurt, tuňák, šunka, zakysaný nápoj, proteinovou tyčinku, oříšky, tvarohová pomazánka atd.