Čaje jsou zázraky pro naše tělo

U mnohých domácností začíná den skvělou snídaní a čajem. Jenže ti, co chtějí zhubnout, se čaji nějakým divným způsobem vyhýbají. Proč tomu tak je? Čaje nejsou vůbec škodlivé, jen musíte vědět, kdy jaký druh máte konzumovat. Samozřejmě den začínejte vodou s citronem pro nastartování metabolismu, ale následně se vůbec nevyhýbejte potřebě vypít si oblíbený čaj. Jen si ho samozřejmě neslaďte. Pakliže se snažíte zhubnout, osvojte si několik základních pravidel, které se s konzumací čaje pojí. Jedná se především o znalost různých druhů čajů, které jsou pro naše tělo opravdu vynikající a které mají jisté blahodárné účinky – také mimo jiné pomáhají i při hubnutí. Nejedná se však pouze o zelený čaj, který je jakousi náhražkou místo kávy, protože v sobě také nese kofein. Je to sice skvělá volba, která by se měla pít zejména dopoledne, a to vždy půl hodinu před hlavními jídly, ale existuje také řada dalších čajů, které jsou pro hubnutí opravdu senzační. Jaké to jsou? Jste zvědaví? Pak čtěte dále.

Už jste se seznámili s Pu-Erh?

Tento čínský král je hotový mág! Jestliže máte problémy s nadváhou, tento čaj je pro vás jasnou volbou. Jeho účinky jsou totožné se zeleným čajem, ale má takovou velmi zvláštní příchuť. Jde si na ni však zvyknout díky pravidelné konzumaci. Pokud si však myslíte, že tento čínský král pomáhá pouze s nadváhou a obezitou, mýlíte se. Ocení ho také ten, kdo se neustále pere s cholesterolem a nemůže ho snížit. Špatný cholesterol se však po pravidelném pití Pu-Erh rychle sníží na požadovanou hranici a následné tučné jídlo, které by za zvýšením cholesterolu stálo, budete trávit naprosto snáze a rychle.

Seznamte se s bylinkovými čaji

Samozřejmě hotovými kouzelníky jsou také ty čaje bylinné, které v sobě skrývají nejen pomoc při hubnutí, ale také nám často pomohou i s jinými potížemi a nemocemi. Konkrétně k hubnutí se však doporučuje bylinka kontryhel, který si buď můžete vypěstovat na zahrádce, nebo si ho koneckonců můžete koupit už v květináči v květinářství. Pomáhá totiž skvěle při odvodňování a ve své kredenci by ho měla mít každá žena, protože zaručeně pomůže nejen při migréně, ale také při menstruaci.