Čím vyšší podrážka, tím lépe aneb co je nutné mít v botníku

Pokud chodíte často nakupovat, jistě jste si všimli toho, jak se za poslední měsíce změnili vitríny mnohých obchodů s obuví. Místo krásných lodiček a klasických tenisek mnohých barev se na hlavní pultíky dostaly boty s vysokou podrážkou. Máme na mysli nejen tenisky nebo polobotky, ale i sandálky nebo nazouváky, které mají tak vysokou podrážku, že v nich ženy musí chodit stejně opatrně jako na klasických jehlách. Rovnováha je tedy na místě. Na druhou stranu vysokou podrážku ocení ženy či pánové menšího vzrůstu, kteří se tak nebudou cítit jako nejmenší tvorové na světě.

Kupodivu se právě vyšší podrážka stala obrovským hitem, který, jak jsme zmínili, oceňují především lidé menšího vzrůstu. V botníku ale nechybí ani lidem vyššího růstu, kteří jsou rádi, že se mohou vyhnout lodičkám. Zejména ke společenským outfitům se museli nazouvat jenom lodičky, aby nohy nevypadaly kratší či pevnější. Ovšem díky tomu, že se vloni ukázaly světlu světa polobotky s vyšší podrážkou, se i k elegantním lookům může nazout i pohodlnější obuv, která nohy krásně zeštíhlí, zpevní a prodlouží.

I když je při nošení těchto bot nutná rovnováha, tak jsou nedílnou součástí našich šatníků. Nezáleží na tom, jestli si pořídíte polobotky, sandálky, nazouváky nebo aktuální hit, kterým jsou tenisky na vysoké podrážce. Stále budete in a s touto obuví nešlápnete vedle.

Když nemilujete vysoké podrážky

Samozřejmě se může stát, že vysoké podrážky zrovna nebudete milovat, ať už z jakéhokoliv důvodu. Je to poměrně pravděpodobné, vždyť pro někoho to může být obrovský kýč, s nímž nevyjde na ulici. V tomto případě však nezoufejte, protože jsou i jiné trendy, které letos musíte mít v botníku.

Letošní trendy v bodech:

  • lesklé tenisky se třpytícími se aplikacemi
  • zlaté, stříbrné nebo měděné nazouváky
  • sportovní nazouváky známých značek
  • chlupaté nazouváky
  • minimalistické sandálky s minimálním množstvím pásků a proužků