Co nepatří do kabelky?

Máte pocit, že už se vám toho do kabelky v životě nemůže více vejít? Neuzvedne již už ani váš partner? Možná si zaděláváte na pěkný problém a to nejen se zády. 

Dámské kabelky jsou takové království samo o sobě. Každá žena k němu přistupuje po svém. Některé jsou zastánkyně minimalismu a tak u nich nenajdete nic jiného než mobil a platební kartu. Takovým stačí pak jen mini kabelka na mobil, rychle se sbalí a mají vše, co potřebují. Jednoduché.

Pak jsou tu ale takové, které ve své kabelce nosí vše, co by mohly někdy potřebovat nebo co by jim mohlo být k užitku. Nikdy nevíte, kdy se cestou z práce stavíte na víno ke kamarádce, které se přehoupne do přespání přes noc. Nikdy nevíte, kdy náhodný kolemjdoucí bude potřebovat dezinfekční sprej, opalovací krém nebo zubní pastu, že? 

Proč je příliš věcí v kabelce riziko?

Samozřejmě jen žertujeme, ale bohužel nejsme daleko od pravdy, mnohé z nás nosí ve své kabelce opravdu celý svět. Tím ale škodí nejen svým zádům, kvůli váze kabelky. Pokud ji navíc nosíte pouze na jednom rameni, váha se rozloží nepravidelně a hrozí vám návštěva fyzioterapeuta, který vám páteř zase srovná do původní podoby. 
Dalším důvodem, proč nenosit v kabelce všechno možné, je však i hygienický aspekt. Nezřídka se vám stane, že do kabelky hodíte zpátky nedojedenou oříškovou tyčinku, otevře se vám tekutá rtěnka nebo řasenka, apod. Všechno toto přispívá k nevábnému složení na dně kabelky a když k tomu přidáte ještě bakterie z mobilního telefonu, koledujete si o malér. 

Co vše se vejde do kabelky?

Pokud se rozhodnete vzít to zhurta a kabelku vyčistit, vyndejte celý její obsah na zem a vracejte do ní zpět věci, které sem opravdu patří. Do kabelky se hodí samozřejmě peněženka, mobil, klíče a další osobní předměty. Záleží samozřejmě na velikosti kabelky, ale často se vám do ní vejde i knížka, případně časopis na krácení dlouhé chvíle v dopravních prostředcích nebo při čekání. Nezapomeňte na malou lahvičku vody, tyčinku, oříšky nebo třeba sušené maso a žvýkačky pro osvěžení dechu. Upotřebíte také dezinfekční sprej na ruce, v zimě rukavice a v létě sluneční brýle, samozřejmě v obalu.