Jaké okrasné trávy vysázet do své zahrady?

Benzínové sekačky začínají brázdit zahradou, na menších zahradách udělají službu robotické sekačky, a záhony se začínají plnit nejrůznějšími květinami a také okrasnými trávami. V případě, že vaši zahradu zatím nemáte osázenou okrasnými trávami, pojďme se podívat na několik z nich, které stojí rozhodně za to.

Kortadérie dvoudomá

Řada majitelů zahrad si myslí, že okrasné trávy patří jenom na podzimní zahradu, ale není tomu tak. Okrasné trávy jsou krásným prvkem zahrady po celý rok, navíc jsou po stránce údržby naprosto nenáročné. Řeč je konkrétně o kortadérii dvoudomé, která se rozhodně zařadí mezi nejvýraznější okrasné trávy na vaší zahradě. Pokud jste o ní pod tímto názvem neslyšeli, možná vám bude bližší označení „pampas” nebo „pampová tráva”.

Je to vynikající pozadí díky svému bílému nebo růžovému květenství. Působivá je však také u jezírek nebo domácích rybníčků. 

Dochan pasárkovitý

Jestliže máte zahradu menší, možná vám kortadérie přijde příliš velká nebo rozměrově prostorná. Proto hledáte nějakou jinou okrasnou trávu, která bude rozměrově menší. Nabízí se dochan pasárkovitý. Říká se mu také vousatec. 

Tato okrasná tráva je krásná hlavně svými květy, které po vyrostení vypadají jako miniaturní fontány. Které jsou však tak krásné, že zahradu doslova zaplaví a budou to první, co na zahradě upoutá nejen vaši, ale také sousedovu pozornost.

Ozdobnice čínská

V současné době velmi moderní okrasnou trávou je na první pohled ne zrovna barevná a vyčnívající, ale přesto velmi krásná ozdobnice čínská. Lidé si ji po vyrostení stříhají do vázy a tvoří si z ní nestárnoucí bytovou dekoraci. 

Dorůst může zhruba do 140 centimetrů, ostatně pro svou výšku se stane nepřehlédnutelnou okrasnou trávou. Barva je většinou žlutá nebo neutrálně zbarvená.