Dřevostavby z lehkého rámového skeletu jako aktuální trend

Moderní dřevostavby na klíč jsou trend. To dokazují i nedávné statistiky, které říkají, že každý šestý nový dům v České republice je montovaný ze dřeva. A to je, na to, že ještě donedávna to zde byl jeden zděný dům vedle druhého, opravdu úspěch. Možná za zvyšujícím se zájmem stojí to, že si vybere z nabízeného množství dřevostaveb každý. Nebo že jsou dřevostavby levnou alternativou vlastního bydlení, která je postavená prakticky za pár měsíců. Či za to snad můžou vlastnosti, které jsou srovnatelné s těmi, jež vykazují klasické zděné domy?

Největší zájem je o dřevostavby z lehkého rámového skeletu

Dnes se do popředí dostaly dřevostavby z lehkého rámového skeletu. Tvoří největší procento dřevostaveb, a to zhruba čtyřiačtyřicet procent. Mluvíme o montovaných celo stěnových panelech, které se přivezou na stavbu a až zde se složí do požadovaného bydlení. Díky tomuto postupu při výrobě je výstavba velice rychlá, což budoucí majitelé domků oceňují. 

Domky ve tvarech krychle

Dřevostavby se dnes nestaví jenom do podob romantických roubenek nebo srubů, jež vždycky leží na okraji lesa. Dnes mohou být naprosto k nerozeznání podobné od klasických zděných domů, jež se nachází ve vaší ulici. Je to čistě na práci architekta a vaší představivosti či dosavadní vizi. 

V posledních letech je v oblibě hlavně dřevostavba stavěná do podoby krychle. Nemá klasickou skosenou střechu, ale naopak je střecha rovná. Dům nemá ani zvláštní tvar nebo není asymetrický, opravdu mluvíme o krychli, která má většinou jedno patro, ale není to nutně podmínkou. 

Součástí těchto domků bývá samozřejmě i terasa, na které si majitelé poté zařídí svou odpočinkovou, respektive klidovou zónu tvořenou květinami, pohovkou, stolečkem nebo pohodlným lehátkem. Případně si sem postaví i gril, na němž v létě připraví ty nejlepší masové i vegetariánské pokrmy.