Dubaj milovaná i nenáviděná

Dubaj je někým nenáviděná a jinými zbožňovaná. Dubaj lze ale poznat i z úhlu, jak ji neznáte. Co všechno zde můžete zažít? Někteří o ní tvrdí, že to rozhodně není nic pro ně, že je Dubaj pompézní a přeumělkovaná, plná nadbytečného luxusu a přehnanosti. Jiní už zase nikam jinam než do Dubaje na dovolenou prostě jezdit nechtějí.Dubaj zkrátka buď naprosto milujete, nebo nesnášíte. Neexistuje ale nikdo, na koho by tato destinace po jejím navštívení neudělala dojem a zanechala jej chladným. Jde o perlu Spojených arabských emirátů.

Fantazii se v Dubaji hranice nekladou

Pláže jsou zalité sluncem, je zde neskutečně teplé moře, nejvyšší hotely světa, nejvyšší budovy světa, největší nákupní centra na světě a největší zpívající fontána na světě. Dubaj je prostě největší ve všech směrech. To vše je soustředěno na jednom místě. Ťukáte si nyní na čelo a domníváte se, že tohle všechno přece nelze nalézt pouze na jednom místě? Opak je pravdou, neboť opravdu můžete. V Dubaji se klidně můžete jednu chvíli smažit na kouzelné pláži až v 50 stupňovém vedru na slunci a jakmile se budete chtít zchladit, naprosto v klidu si můžete odskočit třeba do obchodního centra, nebo si jít třeba zalyžovat na 400 metrech dlouhé sjezdovce, která má i sedačkovou lanovku.

Dubaj obsahuje luxus všude, kam se podíváš

Synonymem města jako je Dubaj, je bez nadsázky slovo luxus. Neustále kolem vás projíždí hned několik luxusních aut, která mají cenu rovnající se luxusní vile. Pro každého je to ale naprosto přirozená věc. Tady je to prostě zcela normální. Ulicemi se v klidu procházejí zámožní šejkovéa za nimi zdvořile cupitají jejich ženy, které v ruce nesou tašky s logy těch nejexkluzivnějších značek i oděvních domů. Ve vzduchu se line vůně různých arabských parfémů a mísí se i s vůní množství orientálních jídel, kterým opravdu z těží lze odolat. V samotném centru města můžete slyšet hrát arabskou hudbupřímo z největší fontány na světě,která umí chrlit vodu až do výšky 150 metrů.

Ubytování v Dubaji

I zde lze nalézt ubytování za přijatelné ceny. Pokud chcete ale prožít dovolenou ve velkolepém duchu, zkuste hotel Atlantis the Palm, který leží na umělém ostrově vytvořeném ve tvaru palmy. Hotel splňuje veškeré požadavky náročných klientů, má skvělou polohu i kvalitu a rozsah služeb. Je u něj prostorná pláž, spousta atrakcí pro rodiny s dětmi, třeba i aquapark sousedící s hotelem. Můžete navštívit i akvárium The Lost Chambers of Atlantis a to bez poplatku. Bude vás zde doslova obskakovat velmi příjemný personál a udělá vše, co vám na očích uvidí. Tak co říkáte na Dubaj vy?