Hubneme do plavek. Pomoct může pitný režim i stravování

Sluníčko svítí, ptáčci zpívají a je takové vedro, že by člověk nejraději strávil celý den někde na břehu rybníka, nebo na městském koupališti. Jenomže už jen myšlenka na vaše svlečené tělo v plavkách zažene všechny touhy a řeknete si, že to v těch kalhotách letos opět zvládnete. A to je přece veliká škoda! Pojďme si dnes říct pár tipů, jak nejlépe a nejefektivněji shodit nějaká ta přebytečná kila. 

Pitný režim 

Dospělí člověk by měl vypít nejméně 2 l vody denně, při vyšších teplotách je to až 2,5 l. Dodržování pitného režimu je nesmírně důležité pro lidský organismus a při shazování přebytečných kil největší pomocník. Nemělo by se tedy na něj zapomínat, a hlavně ho správně dodržovat. Pijte neslazenou vodu bez bublin, nebo ovocné, či bylinkové čaje. 

TIP: Existují už i aplikace, které vám připomenou ve vámi zadaném čase, kdy je čas se napít. Pijte často po menších douškách, ať zbytečně neroztahujete žaludek. Napijte se se naposledy 20 minut před jídlem a 30 minut po jídle, opět zabráníte roztahování žaludku, který by se vám naplnil tekutinou a zapůsobí pocitem sytosti, ovšem velmi brzy budete mít hlad 

Stravování 

Říká se, že dospělý člověk by měl sníst porci o objemu maximálně 300 ml. Zkuste dodržovat tyto porce a začněte tím, že nebudete až tak radikálně měnit svůj jídelníček. Žádná dieta není pro tělo zdravá a především trvalá, pokud si tedy dopřejete to, co běžně jíte, není důvod, aby vaše tělo zareagovalo nežádoucím způsobem. 

TIP: pořiďte si plastovou krabičku o objemu 300 ml a dřív, než si jídlo nandáte na talíř, přeměřte si jeho objem právě v této krabičce. Zjistíte, že toho většinou sníte daleko více, než je potřeba. Přes krabičku by měla projít i svačina, snídaně, večeře. Přeměřujte vážně vše, co se chystáte zkonzumovat. Nejde totiž o váhu stravy, ale o objem. Myslete na to, že žaludek je sval a roztahuje se podle toho, kolik mu tam toho pošlete.