Jak čistit náramky z minerálů. 4 metody, díky kterým neztratí svou sílu

Náramky z minerálních kamenů jsou dnes hitem. Jsou to nejen vzhledově krásné módní doplňky, ale kromě jiného mluvíme o špercích, o nichž se říkají, že mají duši. No, minimálně mají jistou hloubku. Pokud byste totiž zkoumali každý jednotlivý minerál, z něhož jsou náramky tvořeny, zjistili byste, že každý minerál má nějaký úkol. Zatímco některý má přilákat lásku do našeho života, jiný má zase zahnat stres a chmury. Samozřejmě se od doplňku nemohou očekávat zázraky, stejně tak nemluvíme o plné náhradě klasické medicíny, na druhou stranu, proč nevěřit v jejich sílu? 

Aby však neztratily své vlastnosti, které z nich dělají silné doplňky, je důležité je správně čistit. Metod čištění může být celá spousta, proto se zaměřme konkrétně na čtyři z nich. 

Čištění obyčejnou vodou

Náramky z minerálů je možné čistit s pomocí obyčejné, tekoucí vody, pod kterou tento módní doplněk omyjete. Stač, když kámen zhruba tři minuty podržíte pod proudem vlažné vody (neplatí to však pro všechny minerály – pod vodou se neumývá hematit, lazurit nebo opál).

Odpočinek v potoce

Pokud venku kraluje hezké počasí, pravděpodobně zamíříte na procházku. Během ní můžete svůj doplněk také očistit a opětovaně nabít. Stačí, když mu dopřejete odpočinek v nedalekém, velmi klidném potoce. Položte ho na místo, na které hravě dosáhnete a ze kterého vám neodplaval, a nechte ho alespoň hodinu takto relaxovat. 

Pro důkladné očištění ho zakopejte do země

Možná vám následující způsob přijde až příliš, ale ten, kdo věří v sílu minerálů, k němu jistě přistoupí. Mluvíme o způsobu, jak opravdu důkladně očistit minerály. Stačí, když se na nějaký čas zakope do země. V ideálním případě do země, která je lidskou rukou nedotčená. 

I sůl očišťuje

Čtvrtou metodou, jak očistit náramky z minerálů je sůl. Stačí, když doplněk vložíte do nádoby se solí a zakryjete ho solí tak, aby nebyl vidět. Po několikahodinovém odpočinku náramek jen omyjte pod vodou. Opět však platí, že ne všechny kameny tento způsob čištění snesou. Sůl nesnese malachit nebo tyrkys.