Jak regenerovat vlasy po namáhavém létě?

Léto jsme si užívali všichni, jak jen to bylo možné. Moře, bazén, sluníčko… To vše k létu patří, ale jak jsou na tom vaše vlasy? Slaná voda z moře a chlór z bazénu k tomu ostré slunce. Co si budeme nalhávat. Vaše vlasy po celou tu dobu trpěly. A tak je třeba jim to oplatit a podat jim první pomoc.

Blížící se podzim dá vlasům opět zabrat. Proto je třeba vlasy zregenerovat. Nemusíte se ale obávat toho, že půjdete vykoupit drogerii. Vše co budete potřebovat, najdete v kuchyni! Prozradíme vám, jaké suroviny jsou nejlepší pro vytvoření domácí masky. Tyto suroviny pak můžete různě kombinovat a vytvořit si ideální masku pro vaše vlasy. Pokud máte vlasy velice zničené, je třeba masku použít i 3x týdně.

Vejce

Díky vysokému obsahu lecitinu, je vejce základ vlasové kosmetiky. Jaké jsou jeho účinky? Dodá vašim vlasům objem a lesk, posílí vaše vlasy a hydratuje a očišťuje vlasovou pokožku.

Jogurt

Jogurt je vynikajícím přírodním a čistícím prostředkem. Vyrovnává pH pokožky hlavy a také ji uchovává zdravou.

Banán

Má skvělé hydratační účinky. Díky vysokému obsahu draslíku, sacharidů a vitaminů A, B a C je to zdravá bomba pro vaše vlasy.

Citron

Ten odstraňuje přebytečný maz a obnovuje rovnováhu kyselin na povrchu kůže. Takže pokud vás trápí lupy a mastné vlasy je pro vás citron užitečný pomocník.

Pivo

Je bohatý zdroj vitaminu B, hořčíku, železa, fosforu a mědi. Cukr co pivo obsahuje, pomáhá uzavírat kutikuly vlasu, tím jsou vlasy podstatně lesklejší. Pivo musí mít pokojovou teplotu a je dobrá nechat jej odstát. Pivo nechte působit 3 minuty a pak jej smyjte šamponem.