Jak si to udělat doma útulnější?

Stále se vám zdá, že ten váš domov není úplně tak domov? Prostě tomu něco chybí, aby to působilo útulně a vyzařovalo z něj to správné teplo domova. A už jste vyzkoušeli záclony a závěsy?

Je pravda, že trendem je mít vzdušný a lehký byt. Nejlépe poloprázdný, ale taková záclona se závěsem dodá bytu či domu ten správný nádech. Může vám doladit interiér, ale plní i tu praktickou stránku. Díky záclonám a závěsům nepůjde tak snadno vidět dovnitř a pomohou vám ztlumit zvuky z ulice.

Jak vybrat?

 

K dobrému výběru je základem správná délka a šířka. Dejte si tedy záležet při měření okna. U délky si ujasněte, kde má záclona končit. Může končit jak nad radiátorem či parapetem, nebo sahat až na zem. To záleží čistě na vás. Při výběru záclony máme dva druhy, po kterých můžeme sáhnout. Prvním je záclona metráková. U této záclony je dána délka a vy si vyberete pouze vámi určenou šířku. Druhou možností jsou záclony s rozměry již určenými, tato záclona má i zahnuté okraje tudíž ji stačí pouze pověsit.

Při výběru závěsů si musíme dát pozor, aby závěs zakrýval jak délku, tak i šířku záclony. Tedy v případě, že budete závěs zatahovat a používat jako zatemnění.

Díky ozdobnému závěsu můžete buď podpořit současný styl interiéru, nebo jej oživit nebo dát všemu polně jiný nádech. Zde je to opět na vás a vašem výběru. Dbejte i na kvalitní látku. Na výběr nám trh toho nabízí mnoho. Od lehkých průsvitných látek až po ty hrubé, které téměř nepropouští světlo.