Jak vybrat trendy tapetu do malé místnosti

Tapety jsou v letošním roce opět trendy záležitostí a v moderním interiéru rozhodně nesmí chybět. Jejich výběr je ale potřeba přizpůsobit konkrétním rozměrům místnosti. Jak vybírat, aby byl výsledek úchvatný? 

Dinosaura, oblaka, nebo třeba les? 

V dnešní době není problém, aby se v dětském pokoji objevil dinosaurus, myška Minnie, nebo třeba truck. 3D fototapeta se postará o dokonalý prostorový efekt. Nebo si raději přejete cítit se blaženě v ložnici? Fototapety na zeď s vyobrazením oblohy jsou oblíbenou formou, jak si připravit to správné zázemí pro spánek. Do obývacích pokojů si lidé pro celou ústřední stěnu vybírají relaxační témata jako je les, džungle, nebo třeba podobizny zvířat. Výběr tapet je dnes skutečně široký. 

Co když je ale místnost maličká?

Trochu jiná situace nastává ve chvíli, kdy se jedná o zařizování místnosti, která je svými rozměry velmi omezující. Při výběru se musíte soustředit na to, abyste podpořili světelnost a přirozený prostor místnosti. Pokud se jedná o místnost, která je orientovaná na východ nebo na sever, je výběr o to důležitější. Potřebujete do interiéru přidat světlo, nikoliv jej ještě ubírat. Při hledání vhodné tapety pro menší prostory se tedy zaměřte na následující pravidla. 

Pravidla pro výběr tapety do malé místnosti

  1. Shánějte pouze tapety se světlým vzorem. Tmavé barvy ubírají opticky z prostoru. 
  2. Vždy se soustřeďte na konkrétní vzor. Nedívejte se na výsledek, který se prezentuje v katalogu. V malém prostoru se vám nepodaří tohoto výsledku docílit. Sledujte proto každý vzor a snažte se jej umístit přímo k vám. Můžete si jej vytisknout a snažit se jej přiložit přímo na stěnu. Sedí k nábytku? 
  3. Zejména v případě zařizování dětského pokoje se podívejte na to, jak bude tapeta vypadat v noci. Nebude dítě strašit? V menší místnosti se raději vyvarujte zobrazení větších postaviček. 

Tapeta do malé místnosti by měla být vždy světlá.