Jaké letničky pěstovat letos na svých záhonech?

Jsou vaše záhony zatím stále bez života? Chcete svým záhonům dodat trochu živosti, barevnosti a také zářivosti? Doporučujeme na vaše záhony vysázet letničky, které jsou opravdu krásné a nenáročné. Navíc bonusem je, že po roce odkvetou, tudíž příští rok můžete mít záhony zase v jiné barvě a s jinými kráskami. Pokud stále nevíte, jaké letničky na své záhony vysázet, prozradíme vám, jaké se letničky se budou na záhonech krásně vyjímat. A že jich existuje! 

Vybrali jsme nejméně náročné letničky, které může pěstovat i začínající zahrádkář. Ke svému životu nepotřebují níže uvedené letničky mnoho, vystačí si opravdu s málem. Jakou z nich vysázíte na své záhony jako první? 

Afrikán 

Květinu jménem afrikán můžete znát také jako aksamitník. Oba dva názvy jsou ve světě zahradničení známé a hojně používané. O této rostlině lze říct, že rozděluje zahrádkáře na dvě poloviny, a sice na ty, kteří ji milují, a na ty, kteří ji nesnáší. Rostlina je plná barevných květů, má velice výrazný pach a vzdalují se od ní plži, kteří její pach zrovna nemusí.  

Zářivka velkokvětá 

Další letničku, kterou si zamilujete a kterou můžete vysázet na své záhony, je zářivka velkokvětá. Jedná se o květinu, která oplývá růžovými, červenými až někdy nachovými květy. Také se ve světě zahradničení užívá název godetie. Má velice výrazné květy, můžete ji s čistým svědomím zakomponovat i mezi trvalky nebo třeba mezi keře, s nimiž také velice dobře vychází.  

Lichořeřišnice 

Květina se jménem, které jen málokdo vysloví. Lichořeřišnice dokáže oslnit na první pohled, navíc je to bylinka s léčivými účinky. Pokud si z ní uděláte třeba odvar nebo čaj, uleví vám od trápení s močovými cestami, také uleví od zánětů a jiných problémů s ledvinami, napomůže dokonce i s vylučováním vody z organismu. Také ulevuje od zánětů dýchacích cest a je označována za přírodní antibiotikum.