Jaké zvíře do prázdného terária? Pomůžeme vám s výběrem

Máte na polici už nějaký ten pátek prázdné terárium, které jste si složili ze stavebnice Aluhobby, a přáli byste si ho vyplnit nějakým terarijním zvířátkem? Nabízí se v takové chvíli otázka, pro jaké terarijní zvíře se rozhodnout. Dnes se nabízí celá řada možností. Proto jsme se zeptali odborníků na to, jaká terarijní zvířata jsou v poslední době oblíbená u chovatelů a pro jaká se rozhodují, když chtějí svůj volný čas vyplnit péčí o malého terarijního tvorečka. 

Agama vousatá

Zájem v poslední době roste především o agamu vousatou, která je plazem obývajícím především polopouštní oblasti Austrálie. Pro její spokojený a bezproblémový život jí do terária zakomponujte odpočívadla a také dostatek větviček, po kterých může šplhat, což je její oblíbená činnost. Agama je velmi klidnou a také mírumilovnou společnicí, která potřebuje hodně tepla. Pokud se rozhodnete chovat vícero těchto živočichů, doporučujeme dbát na převahu samic. 

Gekončík noční

Mezi oblíbenými terarijními zvířaty bychom našli také gekončíky, konkrétně gekončíka nočního. Ve volné přírodě byste ho našli pravděpodobně v Indii, Íránu nebo Afghánistánu. U nás se jen chová, a to většinou samostatně. V párech by se gekončíci chovat neměli, a to především proto, že by mohl samec samici doslova uhnat. Pokud si pořídíte gekončíka, pamatujte na to, že vám bude v noci řádit. Ve dne totiž raději spí ve svém úkrytu. 

Leguán zelený

Leguán zelený je pravděpodobně nejznámějším leguánem z čeledi leguánovitých. Jedná se o doslova impozantní zvíře, které může mít klidně i dva metry. Pokud mu chcete udělat radost, měli byste do jeho terária zakomponovat především hodně větví a bazének. Důvodem toho je jeho láska ke šplhu a také k plavání. I když byste to od něj nečekali, může si k vám díky tomu vypěstovat opravdu silnou vazbu, díky čemuž si ho hravě ochočíte.