Jakou masáž byste si rozhodně neměli nechat ujít?!

Obliba masáží všeho druhu v Čechách během minimálně posledních deseti let rapidně stoupá. Samozřejmě, není masáž, jako masáž. Jelikož přichází léto a období dovolených, svou oblíbenou masáž si můžete dopřát i na svých cestách za exotikou a relaxem. Vydejte se tedy do míst, kde se masáže zrodily, nyní je ideální doba.

Chystáte se na cesty, ale bolí vás celý člověk? Proč si nedopřát dovolenou s bonusem. Okuste některou z netradičních masáží, které mají své kořeny ve světě až 4000 let př. n. l. Klasická sportovní masáž je sice o něco levnější, ale soustředí se jen na tělo. Vaši mysl neuvolní a navíc se s vámi masér po slabé půlhodince rozloučí. Pravá thajská, indická nebo japonská masáž je vlastně kompletní terapie a masér se vám plně věnuje více než hodinu. Nejlepší je samozřejmě za pravou masáží vyrazit přímo do zemí původu. První výhodou jsou znalosti a zkušenosti masérů, tou druhou cena. Ta je obvykle nižší, než u nás nebo jinde v Evropě. Toužíte po opravdu důkladné masáži? Pak zkuste masáž milujících rukou, jak se jí také říká. A v čem metoda spočívá? Terapeut dlouhými tahy masíruje celé tělo nejen dlaněmi, ale i lokty a předloktím. Obvykle se masírují hned dvě různé části těla najednou. Stimuluje se tak krevní oběh, lymfatický systém, odstraňuje únava a napětí, posiluje imunitní systém. Lomi Lomi je stále oblíbenější u nás i ve světě.

A co masáž lávovými kameny, která pochází z ostrova Fidži v Oceánii. Odpradávna se ale prováděla také v Číně, na Havaji a v Americe. Kombinace tepla, aromatických olejů a masáže uleví od zatuhlých svalů i psychického napětí. Pomáhá také při potížích se spánkem nebo bolestí hlavy. Často narazíte na kombinaci masáže s obklady z banánových listů. Masáž lávovými kameny je mnohonásobně účinnější než klasická.