Chystáte se vymalovat? Zkuste zcela nový vzhled.

Stěny našich interiérů mají na nás značný vliv. Rádi jim dáváme rozliční barvy a zajímavé povrchové úpravy. V dnešní době se nabízí široká škála možností než klasická bílá.

Od bílých zdí našich pokojů a starých barevných válečkových vzorů jsme se přesunuli k zářivé barevným malbám a stěrkám. Kreativitě se zde opravdu meze nekladou. Na výběr máme obrovské množství povrchů, začínaje hladkými, jemně strukturovanými či drsnými, přes klasické omítky, dekorační tmely, tekuté tapety a dekorační barvy.

Kouzlo známé omítky

Dnes se používají vápenné, vápenocementové, cementové, sádrové omítky i dekorační omítky fungující na bázi silikátů či organických pojiv. Na výběr je z několika struktur a zrnitostí, což je pak hezky vidět i na povrchu. Vyzkoušet můžete škrábané, rýhované, modelační či kamínkové omítky. Zrnitost se pohybuje v rozmezí od 1 do 3 mm a rozhodnout se můžete mezi bílou či probarvenou variantou.

Tekuté tapety

Už jste vyzkoušeli tekuté tapety? Aplikace je jednoduchá, pomocí hladítka. Směs pouze rozmícháte v teplé vodě, nanášíte na suchý povrch, který nejprve zbavíte prachu a mastnoty. Zkuste zvolit novou kolekci s názvem Art Design, která vám nabízí množství jasných a zářivých barev. Veškeré omítky včetně tekutých tapet jsou individuálním a moderním řešením povrchu stěny, a mají pozitivní vliv na vnitřní mikroklima bytu či domu.

Jemnost a klidný dojem navodí dokonale hladká sádrová omítka, která již dávno není jen známkou luxusu, ale má své místo v mnohých interiérech. Výhodou je působení tepla i na dotek a omítka pomáhá v interiéru udržovat příznivé klima, které je vhodné i pro alergiky. Nehodí se do vlhkých interiérů, koupelen a k bazénům kde je přímý kontakt s vodou.

Stěny jako z kamene nebo džínoviny

Dekorační tmely se nanášejí na omítky a mohou být jednoduché anebo rýhované. Můžete si vybrat i struktury připomínající obkladový kámen nebo třeba džínovinu. Tmel se nanáší na připravený o několik odstínů světlejší podklad za pomoci hladítek, dekorativních kartáčů, různých štětců, ale i fólií tak, že ve finálním provedení dosáhne částečné průhlednosti a jedinečnéhotypického reliéfu. Naprosto dokonale umí oživit prostor.