Jen bílá to může ve vaší ložnici být!

Ložnice je místo, kam vždy rádi uléháte, když máte náročný den v práci. Nikdo vás nepochopí lépe, než vaše postel, když přijdete z práce domů unavení tak, že ani nevíte, co mluvíte a kdy vás dokonce i myšlení bolí. Po skvělé relaxační vaně vždy následuje oblíbená četba ve vaší ložnici, protože jen to vás může dostat ještě do vyšší odpočinkové fáze. Samozřejmě to jediné, po čem se vám stýská tehdy, kdy jste na dovolené pod stanem, je také jen vaše postel a myšlenky na tu příjemnou matraci a neskutečně měkké polštáře je tak báječná, že se mnohdy opravdu vracíte z dovolené přece jenom dřív, abyste ten stesk rychle zažehnali. Nedá se zkrátka vydržet.

Každá ložnice však musí být skvěle zařízena. Jedná se o nutnost oblíbené barvy, která bude pokrývat nejen vaše zdi, ale popřípadě také povlečení a závěsy. Daná barva vás musí uklidňovat, nikoliv rozčilovat, a tak se vyhněte především odstínům červené barvy. Jiným pestrým barvám se taky vyhněte, protože vás vždy jen nemilosrdně probudí a vy se budete muset zamyslet nad nutným vymalováním, které najednou bude opravdu nákladné. Zkuste to proto s neutrální bílou, jež je vždy stylová a moderní.

Nejen na zdech, ale také na doplňcích

Pro někoho se možná bílá může zdát nudná, ale vždy ji můžete doladit doplňky oblíbené barvy. Zkuste to proto vždy rozbít nějakou oblíbenou barvou, ale zachovejte si bílý vzhled. Tato čistota vás totiž vždy hezky uspí a ráno nebude tak vyzývavá pro vaše oči. Jestliže však zvolíte především bílou barvu i na doplňky, nebudete litovat. Povlečte si do bíla i postel, nakupte bílý nábytek a závěsy či polštáře mějte také téže barvy. Tuto jednotvárnost následně rozbijte pouze dvěma nebo třemi detaily v podobě například květináče, květiny nebo svíček, a to v nějaké příjemné barvě – například v zelené nebo červené. Právě tento detail nebude dělat z vaší ložnice nudnou bílou místnost, ale bude to hezká místnost vašeho domu, s níž budete naprosto spokojeni, protože se v ní bude přece jen ocitat nějaký kontrast.