Kam za nejhezčím vinařstvím na Moravě?

Jste milovníkem vína? Pak určitě rádi jedete na Moravu, kde se vyrábí to nejlepší víno v Česku. Jelikož období vinobraní je v plném proudu, nabízí se otázka, kam letos zavítáte? Proč nenavštívit jedno z nejhezčích vinařství na Moravě? Je jich tam sice mnoho, ale vybrali jsme pro vás ta nejatraktivnější, která si rozhodně zamilujete na první pohled – nebo okoštování? 

Češi jsou nejen národ pivařů, ale jsou také národem vinařů. O tom svědčí nespočetně mnoho písní o víně nebo nespočetně mnoho filmů či seriálů, jež se natáčeli právě v krásných vinařstvích. Pokud nevíte, kam za dobrým vínem nebo kde prožít skvělý vinařský víkend, poradíme vám, kde nejhezčí vinařství na Moravě najdete.  

Za vinařstvím do Hustopeče 

V Hustopečích najdete vinařskou rodinu známou pod jménem Fabig. Pyšní se mnoholetými vinařskými zkušenostmi, které se sbíraly nejen u nás, ale také v zahraničí, a to konkrétně v Rakousku, ve Španělsku, dokonce až na Novém Zélandu. Víno najdete pod tímto jménem opravdu skvělé, bohužel návštěvy se zde mohou jen otočit na objednávku, nové studio báječného vinařství teprve vzniká. Na druhou stranu za okoštování to rozhodně stojí.  

Za vínem do Němčiček 

Další rodinné vinařství, to je vinařství v Němčičkách, které má na starosti Jan Stávek, jenž pěstuje hrozny na třech vlastních vinicích. Výběr jednotlivých vín je opravdu rozmanitý, každý si zde přijde na své. Nezáleží na tom, jestli jste milovníkem červeného nebo bílého či růžového vína, degustace je rozhodně skvělý nápad. Stávkovi jsou známí i produkcí přírodních ovocných likérů, dále také ovocných destilátů nebo meruňkových povidel.  

Do Bavor za dalším skvělým vínem 

Vinařství Gala – to je vinařství, které najdete v Bavoru. Pan Gala je opět jedním z vinařů, kteří nasbírali své zkušenosti v zahraničních. V tomto vinařství je kladen důraz hlavně na poctivou ruční práci, sběr hroznů není nic, co by se podceňovalo. Mezi nejoblíbenějšími víny najdete Pinot noir, Pálavu nebo také Chardonnay.