Který druh zeleniny pomáhá zhubnout?

Každý z nás jistě touží trochu zhubnout do horkých letních měsíců, které tu jsou cobydup. Jedná se tedy spíše o ženy, pánové nejspíš chtějí nabrat svalovou hmotu a vypilovat si své svaly, které budou se vší hrdostí ukazovat všem lidem na koupališti. Pakliže však patříte do první skupiny, měli byste se nejdřív před celým hubnutím zamyslet nad samotným jídelníčkem, protože právě to je těch devadesát procent úspěchu, po nichž jistě toužíte. Nemusíte se však bát, že se bude jednat o jídelníčky, které byste nechtěli jíst. Vždy se jedná pouze o dobrou úpravu a kombinaci potravin. Dopoledne se pokuste jíst především ovoce, protože to vám dodá energii po celý den. Odpoledne však přejděte k zelenině, protože ta v sobě nenese tolik cukrů, které byste už nestihli do spánku spálit. Zelenina je navíc velmi zvláštní – některé druhy dokonce pomáhají zhubnout. O jaké že se to jedná?

Je libo brokolici?

Brokolice je naprosto neoblíbená! Škoda – přece jen se jedná o potravinu, která je pro tělo nejvíce prospěšná ze všech ostatních druhů zeleniny. Množství minerálních látek a vitaminů přesahuje veškerá očekávání, a tak ji určitě zkuste do jídelníčku zařadit, alespoň v minimálním množství. Brokolice nám navíc pomáhá rozkládat tukovou tkáň. Pokud vám však tato hlavička na nožičce vadí, zkuste to s hlávkovým zelím, protože má takřka stejné účinky. Podíl kalorií se navíc rovná nule!

Neoblíbené luštěniny by měly být na vašem jídelníčku alespoň dvakrát do týdne

Je až podezřelé, že ty nejprospěšnější druhy zeleniny jsou tak neoblíbené! Zákon schválnosti ale rozhodl jasně. I luštěniny by se měly do denního jídelníčku zařadit, protože většina druhů luštěnin neobsahuje takřka žádné kalorie. Čočka je například obrovským zdrojem škrobu, fazole mají velké množství vlákniny a obecně platí, že po luštěninách se vám metabolismus zlepší o rovných sto procent!