Květiny rostou i za sucha. Které sucho doslova milují?

Zatím to vypadá, že nás čeká poměrně suché léto. To znamená, že je nutné nezapomínat na Zalévání květin, jinak vaše zahrada bude letos vypadat jako saharská poušť, na níž nic neporoste, a když ano, vše bude suché a ošklivé, že se za to budete stydět. Pokud patříte k lidem, kteří na zalévání zapomínají, doporučujeme si na svou zahrádku zasadit takové květiny, které milují suchou půdu. Ano, i takové květiny existují, dokonce jsou i dobře dostupné, jenom málokdo ví, jaké konkrétní rostliny to jsou.

I když tomu může leckdo nevěřit, existují takzvané xerotermní rostliny, což jsou rostliny milující suchá stanoviště. Pokud tedy patříte k lidem, kteří zapomínají své květiny zalévat nebo kteří chtějí mít i taková místa, kde není možné dodávat zálivku, krásně rozkvetená, doporučujeme na svou zahradu vysázet nějaké z níže uvedených květin, které vám budou během nadcházejícího ročního období dělat jenom samou radost.

Ještě jednou si však řekněme, kam se takové rostliny hodí. Hodí se například na místa, kam se nedostane žádná zálivka. Rostou krásně na suchých zídkách nebo u suchých zídek, dále ve štěrbinách, na svažitých terénech nebo například na střechách či kamenitých terénech. Vhodné jsou zejména pro vysýchavé a stepní zahrady.

Letničky milující suchou půdu

Rostliny milující suchou půdu můžeme klasicky rozdělit na letničky a trvalky. Do skupiny letniček patří například slaměnka, zářivka, kosmatec, šater nebo statice či černucha. Nesmíme opomenout ani šalvěj neboli babské ucho, dále vitálku nebo šruchu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv ze zmiňovaných rostlin, zasaďte ji přímo na místo, nesaďte ji nejdříve do truhlíků.

Trvalky milující suchou půdu

Co se týče trvalek, ty jsou méně náročné na údržbu a je jich mnohem více. K těm nejpopulárnějším se řadí například hvozdík, dále trávnička, řebříček, pryšec, šalvěj, dobromysl, pupalka, kakost nebo například mateřídouška. Zmínit je třeba i rozrazila, kosatec nebo rožec.