Tipy a rady na cestu do Ameriky

Cestování se stalo velice oblíbené. Nemůžeme se tomu divit, vždyť ceny letenek jsou víc než příznivé. Díky neustále přibývajícím spojům se můžete vydat do každého koutu naší planety. Dokonce už není tak vzdálená ani Amerika, do níž se létá vážně s oblibou. Lidé zkrátka chtějí vidět místa, kde se natáčely oblíbené hollywoodské filmy, chtějí vidět domy, v nichž bydlí filmové světové hvězdy a chtějí nahlédnout do toho života plného luxusu, který se pod názvem „USA“ skrývá. Pokud se i vy vydáváte do Ameriky, přinášíme vám několik praktických tipů, díky kterým vás nic nepřekvapí.

Každý turista, než se vydá do nové destinace, by si měl zjistit o dané destinaci, co nejvíce může. Ne ve všech zemích to funguje stejně, jako v České republice. V Anglii se jezdí po druhé straně, v Říme nesmíte chodit do kostelů s odhalenými rameny, v Singapuru vám hrozí pár ran rákoskou, pokud budete žvýkat žvýkačku nebo pokud odhodíte odpadek mimo koš.

Pojďme si tedy říct, co je důležité vědět o Americe. Díky tomu budeme připraveni na zcela jiný svět, který nás za oceánem čeká.

Přibalte si adaptér

Nesmíte zapomenout na adaptér, bez kterého se nemůžete vydat do Spojených států amerických. Nejsou tam zásuvky, jaké máme u nás, bohužel. Jsou zde zásuvky typu A nebo typu B s napětím 110V, což jsou zásuvky se dvěma placatými kolíky. Abyste si tedy nabili telefon nebo notebook, potřebujete mít adaptér, který si buď můžete vypůjčit od známých, nebo si ho můžete koupit v obchodech s elektronikou.

Nespoléhejte se na letiště, to jsou totiž místa, kde bývají adaptéry skutečně velice drahé. Raději si udělejte cestu do obchodu s elektronikou a pořiďte si ho za necelé dvě stovky.

Připravte si balík peněz, pokud nebudete chtít jíst ve fastfoodech

Ve Spojených státech lidé dostávají více zaplaceno, proto jim nevadí, když za jídlo utrácí. Turisté však mají velký problém s cenami jídla. V restauracích jsou totiž ceny nadmíru drahé, proto se vyplatí jíst především ve fastfoodech, které jsou známé i u nás v České republice. Nejčastěji se setkáte s klasickým McDonald’s, dále taky s Burger Kingem nebo s KFC. Unikátní jsou Jack in the Box, dále Applebee’s či White Castle.