V létě jedině na šlapadla! Kde se nabízí?

Letní horké měsíce nás neopouštějí, což znamená, že se stále pokoušíme o to, abychom vymysleli nějaké aktivity, díky kterým dokonale zabijeme volný čas. Přece jenom léto skončí dřív, než začalo, proto není čas ztrácet čas. Válet se v pohodlí domova můžeme během brzkých rán v jiném, v trochu sychravějším počasí, kdy se nám nebude chtít ven, protože bude zkrátka pršet. V létě bychom měli využít každou chvilku volného času, i když zrovna nejsme na dovolené. Takovou dovolenou si můžeme vytvořit i jen během víkendu, kdy nevíte, jak ho strávit. Pokud bude opravdu krásně, pak byste mohli vyjet třeba na oblíbená přírodní koupaliště nebo do přírodních rezervací, kdy si půjčíte třeba lodičky nebo šlapadla. Kde se ale lodičky či šlapadla půjčují?

• Po Vltavě v Praze

Šlapadla se stala velmi populární zejména v hlavním městě, kde doslova denně kupa turistů a obyvatelů Prahy nasedne na takové stroje a klidně celé odpoledne stráví na vodě. Sice voda nepatří zrovna k těm nejčistším, přesto je projížďka poháněná vlastním motorem to nejlepší, co se může během prosluněného víkendu stát. Taková šlapadla si můžete půjčit třeba v historickém centru Prahy na Slovanském ostrově nebo třeba na pražském Smíchově. Lze je sehnat i na Starém Městě, kde jsou aktuálně nejlevnější.

• Jezero Chmelař

Pakliže se vydáte kempovat, pak byste se rozhodně měli rozhodnout pro kempování u městečka Úštěk. Právě tam se dají půjčit nejen šlapadla, ale také i lodičky. Projet se pak následně můžete na obrovské vodní ploše, kde se dokonce i příjemně vykoupete. Kolem jsou dvě písečné pláže a velké množství ubytování nejen ve stanech, ale taky v chatkách. Pro zajímavost: jezero vzniklo zatopením oblastí příznačné Chmelař, ale zažeňte myšlenku, že byste se snad měli koupat v pivu – kdepak! Jen voda tu na vás čeká, ale ta v létě dokonale postačí.