Místa, kde uzdravíte jak tělo, tak i mysl

Současný svět se vám někdy může jevit jako velice rychlý až vyčerpávající. V práci trávíte prakticky veškerý svůj volný čas, nevíte, kam dřív skočit. V případě, že máte pocit, že je toho na vás moc a chcete si konečně odpočinout, měli byste se vydat na některá místa, kde lze i během krátkého víkendu uzdravit jak tělo, tak i naši mysl. Přesně taková místa jsou jen důkazem toho, že současný svět je stále ještě v pořádku.  

Ať už vás tíží cokoliv, ať už je toho na vás sebevíc, prozraďme si, kam se vydat, jaká místa nám požadované uklidnění a uzdravení přinesou.  

Phuket 

Nejeden člověk vám řekne, že to nejlepší na uzdravení a odreagování se je cestování. Během cestování jste jen sami se sebou a máte pocit, že to takto má zkrátka být. V případě, kdy se rozhodnete cestovat, co kdybyste se vydali do destinace jménem Phuket? Je to skvělé místo, kde můžete projít celkovou očistou těla i duše. Je to místo, které je plné klidných altánů, Andamanského moře, svěží džungle obklopující tichá místa.  

Podle odborníků ve zdejší zenové architektuře by měl člověk strávit zhruba tři až čtyři hodiny, během kterých bude meditovat a naprosto nepřemýšlet.  

Detox hotely 

V současné době také existuje celá řada takzvaných detox hotelů, ve kterých naprosto uzdravíte celé vaše tělo i celkovou mysl člověka. Detox hotely jsou místa, kde během pobytu budete naprosto klidní, budete mít nasazenou detoxikační dietu, také neustále budete meditovat a cvičit jógu. Je to zkrátka skvělá možnost, jak se uklidnit, psychicky uzdravit a načerpat sílu třeba před těžkou prací nebo před ne zrovna snadnými rozhodnutími.  

Pokud jste již v nějakém detox hotelu byli, víte, že se během pobytu omezuje zejména konzumace těžkých jídel a také konzumace kofeinu a alkoholu.