Nejvyšší pohoří České republiky a Národní park Krkonoše

Hory mají obrovskou sílu, atmosféru i kouzlo a nikdy vás nezklamou. Krkonoše vám to dokáží splnit v každém ohledu. Jediné český pohoří, které má hned v několika místech vysokohorský ráz. Užijete si zde skalnaté hřebeny, hluboká údolí, nádherné vodopády, rozkvetlé horské louky, nádherně čistý horský vzduch, velké množství turistických tras a řadu rozličných aktivit zejména v letním období. V zimě si zalyžujete na upravených sjezdovkách a běžkařských trasách. Každá oblast ze středních, východních i západních Krkonoš má pro vás připraveno mnoho přírodních krás a překvapení.

Krkonoše a nejkrásnější místa

Zdolejte pár vrcholů, třeba Sněžku, nejvyšší horu Čech a vydejte se na báječné hřebenové túry. Navštivte nezapomenutelné Krkonošské horské boudy, které lákají tisíce turistů pro svou neopakovatelnou atmosféru. Uděláte mnoho pro své zdraví a objevíte ty pravé krásy Krkonoš. Vaše cesty za poznáním a zážitky vám usnadní mnohé značené turistické a cyklistické stezky. Můžete obdivovat lidovou architekturu vesnic s charakteristickými dřevěnými roubenými domy a krásu horských samot. Výjimečná příroda vám nabídne mnoho říček a vysokých mohutných vodopádů. Pramení zde řeka Úpa, Bílé Labe a v nadmořské výšce 1386 metrů na Zlatém návrší i řeka Labe.

Aktivní dovolená a výlety

Vyrazte za pěšími nebo cyklistickými výlety a obdivujte expozice v krkonošských muzeích, krásné kaple, zbytky hrádků a různé památky. Zahrajte si golf, tenis či bowling a projeďte se na koních či za adrenalinovou zábavu. Relaxaci můžete završit plaváním na některém koupalištích, nebo si dopřejte prospěšný pobyt v solné jeskyni, kde opět uděláte něco pro své zdraví. Krkonoše jsou ideální místo pro vaši dovolenou. Ubytovat se můžete ve známých horských boudách na hřebenech hor, využít velké množství horských chat a chalup, menší nebo větší turistické hotely nebo bydlení v soukromí.