Nová královna pokojových květin!

Ten kdo si domů přinese tuto krásku, úplně jí propadne. Ani se nenadějete a máte jich doma aspoň pět. Ale pozor! Ani jedna nebude stejná, protože na trhu najdeme mnoho různě barevných květů. Od růžové po třeba bílou či žihanou.

Že ještě doma žádnou nemáte, protože se bojíte, že péče o exotickou krásku bude náročná? Tak to se pletete! Stačí sáhnout po nenáročném druhu a to Phalaenopsis. Tato rostlina je vhodná pro začátečníky, díky její nenáročnosti a odolnosti proti pěstitelským chybám.

Péče

První starost je, když si květinu domů donesete, kde s ní? Pro orchidej je třeba zvolit místo, kde není studený průvan a kde pokojová teplota neklesá pod 18 stupňů. Také přímé slunce této krásce moc neprospívá.

Tak když již máme místo vyřešeno, je třeba se o květinku postarat. Jak tedy zalévat? Nejlepším způsobem pro orchideje je, nalít do květináče vodu až po okraj a v této lázni nechat rostlinu stát cca jednu hodinu. Poté vodu vyjít a květinu vrátit zpět na její místo. Pozor! Je třeba použít měkkou vodu, pokud víte, že máte doma vodu tvrdou, je třeba vodu z kohoutku převařit a nechat vychladnout a až pak s touto vodou květinu zalévat.

Teď je tady otázka ohledně hnojení. To je velice jednoduché! Stačí zakoupit speciální hnojivo pro orchideje, to je na rozdíl od jiných bohatší na draslík a fosfor. Pak co čtrnáct dní orchidej hnojíme tímto speciálním hnojivem.

Tak co říkáte? Také si aspoň jednu okouzlující květinu zakoupíte? Uvidíte, že s ní budete nadmíru spokojeni a díky správné péči vám bude kvést několikrát ročně.