Osvětlení v souladu s aktuálními trendy. Jaké konkrétně si pořídit do svého moderního domova?

Stejně jako ve světě módy, i ve světě bydlení se setkáme s hromadou trendů, které se mění doslova jako na běžícím páse. Pojďme odhalit aktuální trendy vztahující se na interiérové osvětlení, které hraje v domácnosti jednu z hlavních rolí. Má také vliv na to, jak na nás interiér působí a jaká atmosféra v dané místnosti vládne. Aby váš příbytek i nadále působil moderně, je načase investovat do osvětlení, které je v souladu s tím, co je aktuálně in.

Obecně platí, že nástěnná svítidla a stropní svítidla nyní nejsou to, co by bylo stylové. Pozornost se upíná především k závěsným svítidlům, která dokážou perfektně pozměnit interiér (v dobrém slova smyslu). Jenže i těch závěsných svítidel je na trhu podezřele mnoho. Na které upnout svou pozornost?

Geometrické tvary pozvednou domácnost na vyšší úroveň

Chcete se pyšnit opravdu stylovou domácností, kterou vám bude kdekdo závidět? Je načase investovat do závěsných svítidel, která budou geometrického tvaru. Geometrické tvary často zpestřují koberce i závěsy, tudíž stačí tyto bytové doplňky jen doplnit zmiňovaným svítidlem, které bude například ve tvaru krychle nebo osmiúhelníku. 

Obecně se tedy při výběru zaměřte na svítidla hranatých tvarů, které mají ostré úhly. 

Nebojte se zlata

Mezi aktuální trendy lze také zařadit zlaté osvětlení, respektive svítidla, která jsou z pozlaceného kovu. V minulosti byla oblíbená hlavně metalická stříbrná, dnes se však role ujímá hlavně zlatá, která zdobí opět i bytové doplňky nebo bytový textil. A zdobit má také závěsná svítidla, případně také lampy, které budou stát v rohu obývacího pokoje. 

Pozor si však dejte na jednu věc, a sice aby zlatá povrchová úprava nebyla v lesku. To se nenosí, takový prvek může působit velice křiklavě. Raději vsaďte na mat, ten se krásně kombinuje s tmavšími odstíny, jako je smaragdově zelená nebo černá. Dobře ladí i s klasickou bílou barvou.