Palma v obýváku? A proč ne?

Každá domácnost je něčím jedinečná. Mnoho lidí touží po tom, aby jejich domácnost byla trochu jiná než třeba sousedova. Přece jenom každý má rád, když má něco lepšího než ten druhý. Jen málokdo se někomu podaří udělat takovou domácnost, která bude trochu jiná. Většinou se totiž všichni orientují podle aktuálních trendů, což je samozřejmě dobře, ale ke každému trendu se musí přihodit ještě něco navíc – něco soukromého, originálního, jedinečného. Jenže žádnou takovou věc nenajdeme v žádném magazínu o bydlení ani nikde jinde na internetových stránkách. Vždy to chce jenom trochu kreativity.

Aby byla domácnost trochu jedinečná, většinou lidé volí zejména oblíbené fotografie z cest a fotografie rodiny. Jenže mnohdy se to s nimi přežene a nic pak nevypadá tak hezky, jako bez nich. Jenže mít trochu jedinečnou domácnost se nemusí udát jenom díky fotkám. Chce to třeba jenom unikátní květinu, kterou jen tak někdo nemá. Navíc květiny jsou něco, bez čeho se žádná domácnost neobejde.

S jakou rozhodně vyniknete?

Mezi oblíbené rostliny patří klasicky ty nejbarevnější ze všech. Ostatně mezi nynější modernosti patří rozhodně jen čistě zelené rostliny, které nikdy nevykvetou do barevných podob. V tomto případě vám pak takové květiny budou pokaždé ladit do domácnosti. Mezi nejčastější květiny rozhodně zazík nebo třeba oblíbené sukulenty, což jsou většinou malé rostlinky žijící si svým vlastním životem. Jestliže však chcete vyniknout, přineste si do své domácnosti trochu oblíbené exotiky. Nemusíte kupovat banánovník nebo něco jiného. Stačí jenom když si koupíte palmu. Ta bude teprve unikátní!

Palmy dnes v obchodech seženete za pár korun – záleží ale na to, v jaké velikosti. Palmy do domácnosti nebývají překotně vysoké, proto je lehce přenesete i v městské hromadné dopravě. Jelikož rostou na podobné bázi jako kaktusy, tak se o ně nemusíte nějak extra starat. Mají rády svůj klid a dobré slunečné místo. Ovšem úplně žhnoucí slunce na ni nepouštějte – všeho s mírou. Raději mírný polostín.