Pánové! Nebojte se vest!

Když se řekne pánská vesta, většina lidí si nejspíše představí vestičku, která patří do kompletu obleku nějakého staršího pána. Tyto vesty byly velkým hitem 20. století, ale nezaslouží si zahození ani dnes. Kromě toho, pánské vesty nemusí být nutně jen ty, které patří pod sako. Naopak máme velmi různorodou nabídku. Vestičky jsou šité z různých materiálů, v různých barevných kombinacích a jsou šity v různých tvarech. To vše vede k stále větší a větší oblibě těchto kousků. Nejvhodnější období pro ně je právě počátek podzimu či jara, tedy období, kdy je ještě teplo na bundu, ale již příliš zima na mikinu.

Síla pánských vest

Pokud najdete vestu, která vám bude sedět, a hlavně se v ní budete cítit dobře, máte šanci zazářit v každé situaci. Ať už je vesta péřová, fleecová, softshellová nebo například bavlněná, vždy působí velmi stylově. Některé se dokonce dá nosit i celoročně, protože zimní vyztužení u ní lze odepnout a nosit ji v odlehčené verzi. Často bývají, převážně ty fleecové či softshellové, doplněné kapucí, která je zde na místě v období podzimu a jara, kdy je počasí velmi proměnlivé a těžko předvídatelné.

Velkou výhodou je, že sevesta může nosit s mikinou, s tričkem nebo se svetrem, s košilí, v podstatě skoro se vším a pokud si vyberete vhodnou barvu, například černou, tmavě modrou nebo hnědou, tak vám bude vždy sedět i barva s ostatním oblečením. Dá se nosit do školy, do práce nebo dokonce na sport, hory, zkrátka kamkoli.

Mezi nejkvalitnější vesty patří ty od značek, jako Alpine Pro, Nordblanc, Loap či Hannah.

Rozhodně neváhejte a nějakou vestičku si taky pořiďte! Pro své velké využití rozhodně stojí za to. Dá se kombinovat s mnoha styly, takže můžete vyčarovat se stejnou vestou elegantní outfit na rodinnou oslavu, anebo ležérní na večerní párty. Záleží jen na vás, jak tento kousek oblečení využijete. Fantazii se meze nekladou!