Pokojové rostliny, o které je lehké se starat

Pokojové rostliny jsou už neodmyslitelnou součástí našich domácností. Je však nutné zmínit, že ne každý má rostliny ve svém domě. Je to škoda, protože pokojové rostliny místnosti opravdu skvěle rozjasní každou domácnost. Většinou se však lidé květinám vyhýbají, protože si myslí, že se o ně neumí starat, ale naštěstí existují takové druhy rostlin, o které je starání takřka nulové.

Samozřejmě se mezi takové pokojové rostliny neřadí ty, které mají nějaké květy. O každé květy je třeba se starat, protože pokud milujete rozkvétající květiny, pak musíte na ně opravdu dbát, i když je to hloupý kaktus. Když si třeba koupíte orchidej, tak musíte dbát na to, že potřebuje jiný substrát než jiné rostliny, že se zalévá jinak, než ostatní rostliny, tudíž se do této květiny opravdu nepouštějte.

Raději se pusťte do takových květin, které je samozřejmě nutné zalévat, ale které na zalívání nejsou tak náročné. Stačí rostliny třeba zalít až tehdy, kdy je hlína suchá, a květina vám i přesto roste naprosto dokonale.

Jaké druh pokojových rostlin se do této skupiny řadí?

Samozřejmě se mezi tyto rostliny řadí hlavně drobnější pokojové palmy. Jedná se o naprosto fantastickou rostlinu, která se hodí nejen do rohů místností, ale naprosto kamkoliv. Nebojte se těchto květin, jsou opravdu takřka nenáročné, jen sem tam je pokropte vodou, ať se na palmové listy neusazuje prach.

S prachem má mnohdy problém i krásný zamioculcas, který je čistě listnatý. Listy jsou lesklé, tudíž i zde se musí dbát na trochu toho kropení, aby vám listy nezalehl prach. Co se týče další péče, pak je nenáročný, protože si žije svým vlastním životem.

Sukulenty pro jedinečnost

V poslední době se však staly velice populární takzvané sukulenty, což jsou většinou hodně barevné nebo zkrátka tvarově jiné pokojové rostliny, které jsou většinou s dužinou uvnitř. Co se týče zalívání, pak se s vodou nemusí přehánět a stačí je někdy zalít dokonce až za čtrnáct dnů. Samozřejmě je to třeba kontrolovat, nicméně co se týče těchto květin, najdete je v mnoha květinářstvích v těch nejrůznějších podobách. Pokud jsou například vánoční svátky, pak je najdete v podobě vánočních hvězd, které jsou dokonce i do barev Vánoc nastříkány.