Pokojové rostliny, které neublíží vaší kočce 

O pokojových rostlinách toxických pro domácí mazlíčky už toho bylo napsáno mnoho. Málokdy se ale uvádí, čím tyto nebezpečné rostliny nahradit. Ani pořízení chlupatého zvířecího miláčka nemusí znamenat domácnosti bez zeleně. Podívejte se, jaké rostliny kočkám neublíží nebo jim naopak prospívají. 

Kočky jsou samozřejmě masožravci. I tak je ve volné přírodě často načapáte, jak s chutí okusují trávu. Je to proto, že jim pomáhá vyčistit žaludek od chlupů a nestrávených zbytků potravin. Navíc jim tráva dodává důležité vitamíny. Kočky žijící v bytě si ale tento nedostatek musí kompenzovat jinak – třeba okusováním pokojovek. 

Kočičí záhon 

Pokud chcete své kočce udělat radost a vypěstovat jí její vlastní „zahrádku“, zasaďte do velkého květináče kočičí trávu. Doplnit ji můžete několika bylinkami, je ale potřeba zkoušet, co vašemu mazlíčkovi voní a co ho nechává chladným. U spousty koček je oblíbená šanta kočičí a hladkolistá petržel. Prospěšná je i levandule, rozmarýn nebo máta, případně kozlík lékařský. 

Bezpečné zelené rostliny 

Mezi pokojové rostliny, které kočkám neublíží a mohou je bez obav konzumovat, patří například zelenec chocholatý. Je nenáročný na pěstování, a navíc dokáže čistit vzduch. Bostonská kapradina je rovněž zcela bezpečnou rostlinou, která ozdobí místnost jasně zelenými listy. Ze zelených rostlin jmenujme ještě pachiru vodní, která je oblíbená především pro svůj exotický vzhled. 

Bezpečné kvetoucí rostliny 

Z kvetoucích rostlin je pro kočky bezpečná africká fialka, která se vyskytuje v mnoha odstínech fialové, červené a růžové barvy. Pěstování zvládnou i začátečníci a ani nevyžaduje mnoho světla. Z typicky sezónních rostlin je pro kočky bezpečný vánoční kaktus, i když větší zkonzumované množství může způsobit žaludeční obtíže. Odpírat si nemusíte ani krásné a oblíbené orchideje. Zcela bezpečné jsou můrovce, které patří k nejběžnějším orchidejím vůbec.