Praktické rady, které ocení milovníci fuchsií

Pěstujete na své zahradě nebo v truhlících fuchsie? Pak jistě víte, že tyto krásné, barevné květiny nejsou tak nenáročné, jak se o nich povídá. Samozřejmě nepatří ani k těm extrémně náročným rostlinám, o něž se mohou starat jenom zahradníci profesionálové, ale nejsou ani to nejjednodušší, co si můžete nasadit do truhlíku na balkon. Pokud se však pro tyto krásné květiny rozhodnete, pomůžeme vám. Poradíme vám, jak se o fuchsie starat. Vše důležité jsme pro vás vypsali do několika bodů, které slouží jako praktické rady, které ocení každý milovník a pěstitel fuchsií.

Věděli jste, že fuchsie musíte hnojit dvakrát týdně?

Málokdo to ví, ale fuchsie vyžadují pravidelnou dávku živin, které jim pomáhají krásně a barevně růst. Pokud jim živiny nedodáte alespoň dvakrát týdně, nemůžete se těšit z krásně rostoucí květiny, jíž byste se mohli v opačném případě jenom pyšnit. Právě kvůli pravidelnému hnojení, které vyžadují dvakrát týdně, se fuchsie zařadily k těm náročnějším rostlinám, jež si můžete zasadit. Hnojit by se mělo začít od začátku dubna, končit by se mělo s hnojením v srpnu, kdy končí vegetační období.

Co se týče konkrétních hnojiv, vybírejte z takových, které mají vyšší obsah dusíku. Potřebný je také fosfor, draslík a hořčík.

Přesazujte každý rok

Málokteré květiny potřebují přesazovat každý rok. Fuchsie jsou jednou z květin, které to vyžadují. Díky pravidelnému, každoročnímu přesazování budou mít fuchsie zaručený dostatek živin pro další období, v němž budou krásně kvést.

Nezapomínejte na prevenci proti škůdcům a chorobám

I fuchsie může napadnou nějaký škůdce nebo choroba. Je nutné dbát na prevenci. Ta spočívá v kvalitní péči. Kromě častého hojení nezapomínejte na každoroční přesazování, přesazujte květinu do kvalitního substrátu, který je bohatý na mnohé živiny a dávejte si pozor na zalévání. Fuchsie jsou ten typ květin, které upřednostňují zalévání a kropení stylem „ani málo, ani moc“.