Proti plicním potížím se známými bylinkami

I když možná žijete zdravým životním stylem, je možné, že vás postihne nějaký zdravotní neduh. Tímto zdravotním neduhem se může myslet třeba rýma nebo plicní potíže. Zkrátka při sportování se může stát, že nastydnete a nachlazení se může přenést a na samotné průdušky. Aby se vám však lépe dýchalo, na pomoc povolejte známé bylinky, které si s tímto problémem zaručeně poradí.  

Otázkou ale je, jaké konkrétní bylinky pomáhají při plicních potížích. Přece jenom slovo “bylinky” v sobě obsahuje celou spoustu bylinek, která z nich zaručeně pomáhá na potíže, které se týkají plic? 

Vsaďte veškerá esa na jitrocel 

Pokud se vám ukrývají nějaká esa v rukávu, rozhodně byste je všechny měli vsadit na jitrocel. Jedná se totiž o přírodního léčitele, který má opravdu dlouhou historii. O jeho zdravotních benefitech se ví už od desátého století, od téže doby se aktivně využívá.  

V jeho moci je ulevit od chronického zánětu průdušek, také ulevuje od nepříjemného astmatu a v neposlední řadě ulevuje i od neduhů jiného typu – třeba od ledvinových kamenů, od únavy nebo vyčerpání či od problematického trávení.  

Máta nejen na žaludek 

Máta je velice oblíbená a snadno rozpoznatelná bylinka. Většina lidí ji však používá jenom na žaludek, což je velká škoda. Máta totiž ulevuje i od plicních onemocnění. Konkrétně ulevuje od astmatu, kašle, také od neprůchodných dutin. Má i protisvědivé účinky, zmírňuje bolesti různého původu a v neposlední řadě také uvolňuje svaly dýchacího ústrojí.  

Za zkoušku stojí i lékořice 

Za zmínku také stojí lékořice, která léčí nejen lásku. Mezi lidovými léčiteli (a nejen mezi nimi) je lékořice považována za takový malý zázrak. Pokud vás sužují plicní potíže, pak vám podá pomocnou ruku. Umí totiž uklidnit podrážděné silice v krku, také zbavuje zanícení. Zmírňuje i podráždění plic.  

V její moci je posilovat obranyschopnost organismu, také hojit ekzémy nebo pozitivně ovlivňuje nervový systém člověka.