Pusťte krásu podzimu i domů

A máme tady jedno z nejbarevnějších období v celém roce. Někdo podzim nemá zrovna moc v oblibě kvůli jeho deštivým dnům. Jiný ho zase miluje pro jeho krásnou barevnost. Tak či onak, každý by si měl svůj domov zkrášlovat a proč ne tedy v duchu podzimu?

Do tvorby podzimních dekorací můžeme zapojit i děti a udělat si tak třeba hezké odpoledne.

Záleží na každém, co by si rád vytvořil. Někdo má raději věnec na stůl a jinému se více líbí ozdobené vchodové dveře například. Zde se nápaditosti meze nekladou.

My se dnes vrhneme na závěsný věnec na dveře. Kde si jej umístíte vy, necháme na našem úsudku.

Co budeme potřebovat?

V první řadě je třeba posbírat materiál, ze kterého budeme tvořit. Pokud máte tu možnost, zajděte si na příjemnou procházku podzimní přírodou a nasbírejte si to, co by se vám na věnci líbilo. Barevné listí, šípky, kaštany, mech atd.

V květinářství si pak kupte věnec ve velikosti, která vám bude vyhovovat.

Jelikož věnec chceme zavěsit tak velice důležitá je lepící pistole nebo drátky, kterými budeme vybraný materiál přichycovat na věnec.

Pokud máte vše, co je třeba už si stačí jen uvařit teplý čaj a pustit se do práce.

Na věnec postupně lepte dle vašeho vkusu vybrané dary přírody. Myslete na to, že méně je někdy více a dnes se preferuje jednoduchost.

Až bude věnec hotový, nechte jej důkladně zaschnout a poté opatrně umístěte na vchodové dveře. Budete mile překvapeni, jak na vaše návštěvy i na vás samotné bude věnec působit a vždy když budete přicházet domů, vzpomenete si, na chvíle kdy jste jej tvořili.