Co si zabalit na kempování?

Kempování patří ke stále oblíbenějším letním aktivitám, do nichž se dnes pouští velké množství lidí. Vždyť pokud je v létě krásně a teplo, proč zůstávat i přes noc doma. Přece jenom by se mohlo to krásné počasí trochu využít. Léto v sobě nese mimochodem také bouřky a déšť, proto pakliže je venku příjemně, nač čekat na sychravější a chladnější dny, když můžeme hned vyjet. Není se proto čemu divit, když je kempování oblíbené. Není přece lepší strávení volného času během krásného slunečného a teplého víkendu! Stačí jenom sehnat kupu kamarádů a zabalit si něco na cesty. Na co se však nesmí zapomenout?

• Spánek (na něj se budeme těšit)

V první řadě se nesmí zapomenout na spánek, protože na něj se po úmorném dni, kdy ujdeme několik kilometrů na místo, kde budeme chtít být, budeme naprosto těšit. Při balení tak nesmíme zapomenout na karimatku a na spacák. Stan je samozřejmě vedlejší, protože řada lidí touží spát čistě pod širým nebem. Ostatně u stanu se stačí domluvit, protože nemusí se táhnout stan pro jednoho, když se může táhnout stan pro pět a potáhne ho pouze jeden.

• Jídlo (po něm budeme prahnout)

K pravému kempování patří rozhodně opékání, proto si nezapomeňte zabalit občerstvení. Chce to jenom velké množství špekáčků a chleba s nějakou tou hořčicí a kečupem. Mimo to samozřejmě pitný režim se dodržovat musí – alkohol je pak na druhé koleji, ovšem kupodivu se na něj nezapomene snad nikdy.

• Oblečení (to bude naše spása)

Pokud plánujete kempovat delší dobu, pak byste si měli zabalit i nějaké oblečení na převlečení, třeba jenom pár kousků oblíbeného funkčního prádla. Nezapomeňte rozhodně k oblečení přidat nějaké hygienické potřeby a rozhodně repelent, který využijete během celého dne. Komáři a jiné také potvůrky jsou značně nepříjemné. Pokud byste chytili třeba klíště, pak se může jednat nejen o nepříjemnost, ale také o nebezpečí.