Španělsko: země tance a zpěvu!

Chcete zažít pár dní na místě, kde se budete cítit skvěle? Toužíte po dovolené v teplém kraji, ale nudí vás přeplněné pláže v Chorvatsku či jiná obdobná místa? Pak se vydejte do Španělska. I přesto, že se zde také nachází pláže, které nejsou zrovna prázdné, tak se stále dají nalézt nádherná místa, která vám vyčarují úsměv na tváři pro svou krásu a originalitu, kterou se většina zemí pyšnit nemůže. Španělsko však ano!

V létě jen pro milovníky horka!

Abyste byli s výletem do Španělska spokojeni, musíte mít rádi horko. Teplota se zde většinou pohybuje kolem třiceti stupňů, ale ojedinělé nejsou ani vyšší teploty. Jasnou součástí vašeho zavazadla by proto měly být plavky a to, i když nebudete poblíž moře. Španělé jsou totiž známí tím, že mají veřejné bazény i v malých vesnicích. Důvod proč tomu tak je, je zřejmě jasný.

A co Španělé?

Dalším důvodem, proč navštívit tuto zemi, je bezesporu španělský temperament. Španělé jsou prostě živí. Nenechají si utéct žádnou zábavu. Nemají problém začít tančit na ulici nebo zpívat před hromadou lidí. Jsou sví a jsou za to rádi. Umí prostě ukázat lidem, že život si lze pořádně užít a nedělají si vrásky z toho, že to může vypadat trapně.

Pravdou ale je, že se tam anglicky příliš nedomluvíte, což může být občas trochu problém. Záleží na místě, kde budete ubytování. Ve velkém městě je to jednodušší, ale věříme, že v menším to také zvládnete. Mladí Španělé povětšinou zvládají angličtinu dobře a nutno dodat, že se opravdu není třeba obávat, že by vám tam někdo nechtěl pomoct. Lidé jsou zde velmi milí a ochotní. Případná domluva nohama a rukama či čímkoli co je k dispozici to vždy jistí.

Siesta je samozřejmě na místě! Proto se nedivte, když mezi třetí až pátou odpolední hodinou budou všechny obchody zavřené. K tomu všemu zde obchody povětšinou otevírají až kolem desáté hodiny dopoledne, takže ranní ptáčata si budou muset počkat. Naopak v noci to zde žije. Doporučuji se nad tímto povznést a zkusit se přizpůsobit jejich režimu. Uvidíte, že se budete cítit uvolněně. Španělsko je prostě ráj.