Štrasburk, klenot Francie…

Pouze pár kilometrů od německých hranic leží město Štrasburk. Často bývá mylně považováno za část Německa, což Francouzi, kterým město skutečně patří, těžce nesou.  Jsou na svůj klenot náležitě pyšní. Štrasburk je totiž významným politickým a historickým centrem. Své sídlo zde má hned několik důležitých evropských institucí. Štrasburk vám ale nabídne mohem více než exkurze do míst spojených politickým systémem. Toto město je dokonale reprezentuje lásku k životu, smysl pro estetiku,  důležitost tolerance a oddanost umění. Zkrátka a dobře je Štrasburk kouzelným kouskem Francie, který ve vás zanechá spoustu silných vzpomínek.

Do ulic…

Projdete-li se ulicemi Štrasburku, budete překvapení, všudypřítomnou čistotou. Na zemi se nepovaluje hromada odpadků, injekčních stříkaček a slupek od banánů. Město je čisté a působí tak velmi harmonicky. Pokud se na zemi objeví nějaký nepořádek, během chvíle je na místě buď aktivista bránící životní prostředí, anebo pracovník městské úklidové čety.

Ke starým budovám mají místní obyvatelé úctu. S nevkusnými a vulgárními čmáranicemi na stěnách se tedy nesetkáte. Pokud už na chodníku najdete nasprejovaný nápis, nejedná se o egoistický podpis nebo sprosté výrazy, ale o hesla typu „Carpe diem!“, citáty významných osobností, které nabádají k míru, lásce a pokoře.

Obyvatelé a turisté zde sebevědomě nosí to, co je jim pohodlné a v čem se cítí dobře a sami sebou. Nečekejte tedy upjaté kancelářské oděvy. Barevnými postavičkami se to tady jen hemží. Nápadité outfity pak inspirují spoustu návštěvníků.

Nuda? Na tu můžete zapomenout. Nemáte zrovna žádný konkrétní plán? Nesehnali jste vstupenky na koncert nebo do divadla? Nevadí! Stačí se pozastavit na rohu živější ulice nebo a náměstí a můžete si z kulturních zážitků vybírat. Pouliční hudebníci, herci, tanečníci… Ti všichni jsou zde pro vás, při praveni udělat váš den neobyčejným.

Toto město je další ukázkou francouzské jedinečnosti a šarmu. Tak na co čekáte? Přijeďte si pro svůj kousek Francie také vy!