Tipy na dokonalé spaní v ložnici podle feng-shui 

Starověké čínské učení feng-shui se soustřeďuje na rovnováhu živlů v místnosti i na harmonii, kterou každá místnost vyzařuje. Jak si zajistit pocit štěstí, klidu a radosti ve vaší ložnici?  

Předměty s negativní energií musí pryč 

Jako předměty s negativní energií učení feng-shui označuje všechno, co není uklizeno. Nepořádek dodává do prostoru zmatek a nesoulad. Těžko si v místnosti, která připomíná skladiště, kvalitně odpočinete. Odstraňte neopravitelné předměty. Věci připomínající minulost uzavřete do vzpomínkové krabice a uložte je na půdu. V ložnici nemají co dělat.  

Upravte polohu postele 

Některé domácnosti nemají vhodně zvolenou polohu postele. Ta by měla být v takzvané velitelské pozici. To znamená, že dobře vidíte na dveře a celý prostor máte pod kontrolou. Postel by přitom neměla být v jedné linii s dveřmi. Za hlavami v ložnici by vždy měla být pevná zeď, nikoliv volný prostor.  

Nad hlavami žádný nábytek 

Jestli se váš byt nachází ve stísněném prostoru a nemáte jinou možnost, tento bod ignorujte. Patří k bytům, kde je místa dost, ale bytoví architekti zvolili nevhodný prvek. Nad našimi hlavami by totiž neměl být vůbec žádný nábytek. Podle feng-shui narušuje celistvost místnosti a vyvolává pocit ohrožení.  

Ať žijí jemné barvy! 

Podle tohoto tradičního čínského učení byste si do své ložnice neměli zvát příliš nápadné a křiklavé barvy. Světlé a neutrální barvy podporují pozitivní energii v místnosti a umožňují nám lépe usínat.  

Žádná elektronika 

V prostoru ložnice bychom neměli mít uloženy žádné elektronické přístroje, a to ani ve vypnutém stavu. V ideálním případě byste měli vypnout na noc i domácí bezdrátovou síť, kterou ve vaší domácnosti máte. Mobily a notebooky nechejte v chodbě nebo obýváku. Pocítíte změnu spánkového režimu. Ráno budete jako rybičky! 

Líbí se vám tyto návrhy a budete se jimi řídit?