Tipy na zajímavá místa v Kolumbii. Co navštívíte jako první?

Chcete vyjet do krásné Kolumbie? Pak nad tím dlouho neváhejte, opravdu to stojí za to! Je však pravdou, že se mezi námi najdou lidé, kteří by do Kolumbie opravdu rádi jeli, ale bojí se. Kolumbie totiž není zrovna země, která by měla tu nejlepší pověst. Kolumbie má spíše drogovou pověst a o drogových kartelech se tu mluví dnes a denně. Sice už nežijeme v dobách Pabla Escobara, to však neznamená, že jeho smrtí drogové kartely naprosto zanikly.  

Špatná pověst však nesmí stát v cestě vám při tom, abyste prozkoumali tuto krásnou zemi. I když má pověst Kolumbie jakoukoli, vyplatí se sem zajet a prozkoumat několik krásných míst, která jsou opravdu dech beroucí.  

Salento 

Už jste slyšeli o městečku Salento? Určitě ano. Jedná se o krásné městečko, které najdete uprostřed kávové oblasti pod svahy hor, konkrétně u národního parku Los Nevados. Jedná se o městečko plné zdejší koloniální architektury. Zde se budete opravdu cítit jako na pravém kolumbijském venkově. Je zde mnoho možností na vysokohorskou turistiku, také můžete navštívit kávovou farmu nebo se můžete okoupat v termálních lázních.  

La Guajira 

Za navštívení stojí také poloostrov La Guajira, který leží na severu jihoamerického kontinentu. Jedná se o jedno z nejodlehlejších míst Kolumbie, které je zároveň také jedním z nejchudších míst celé země. Poloostrov je prakticky celý pokryt pouští, a tak se chudobě nemůžeme divit.  

San Agustín 

V Kolumbii také najdete krásnou vesničku San Agustín, která leží v provincii Huila. Jedná se o jeden z nejvýznamnějších archeologických komplexů v celé Jižní Americe. Je zde kolem pěti set soch, některé z nich jsou i sedm metrů vysoké. I když jsou velice krásné, přesto o nich nemůže člověk říct více informací, jelikož se o nich moc neví. I přesto je však zdejší archeologický park zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.