Tři chyby, kvůli kterým jsou vaše vlasy neustále mastné

Některé ženy trápí délka vlasů, jiné to, že jsou neustále mastné. Za oběma problémy však stojí právě jejich majitelky. Zatímco zpomalení či pozastavení růstu vlasů může být zapříčiněno tím, že se vlasy neustále podrobují horkému vzduchu putujícímu z fénů nebo kulem a žehliček, za mastnými vlasy může stát až přehnaná péče o vlasy a velice časté mytí. Velice časté mytí však nepodporuje ani zmiňovaný růst vlasů, ani kvalitní produkty značky Maria Nila nebo Plantur 21 vlasy nespasí, pokud se myjí i několikrát za den či obden.

Zaměřme se však nyní na chyby, kterých se dopouštíme v souvislosti s mastnými vlasy. Mastné vlasy opravdu nemusí být jen zdravotním neduhem, ale mohou být zapříčiněny právě díky chybám, které se v péči o vlasy dopouštíme.

Umýváme si vlasy horkou vodou

Věděli jste, že horká voda vlasům nesvědčí? Vlasová pokožka pod tíhou horké vody doslova trpí a schne. Pokud neschne, tak naopak produkuje právě přirozené oleje, které přináší mastný vzhled. Raději tedy oplachujte vlasy studenou vodou, jelikož při umývání vlasů studenou vodou dojde k uzavření pórů a přirozené oleje se nebudou produkovat víc, než je potřebné. Navíc tímto krokem podpoříte i růst vlasů.

Na vině je špatná vlasová kosmetika

Chybou také může být, že nepoužíváte kvalitní vlasovou kosmetiku třeba značek, které jsme zmínili. Používáte spíše kosmetiku z drogerií, navíc se zaměřujete jen na šampony a kondicionéry či následná péče vám nic neříká. Dopřejte vlasům kvalitní produkty, umývání vlasů neskončete po nanesení šamponu a nepoužívejte stylingové produkty. I to je možnost, jak předcházet nehezky vypadajícím mastným vlasům.

Používáte až velmi často suchý šampon

Suchý šampon je sice spása v mnoha chvílích, ale nevyplatí se používat ho neustále nebo až příliš často. S jeho častým používáním totiž dochází k ucpání vlasových folikulů, vlasy tedy nemají šanci dýchat a jsou zbytečně zatěžovány.