Vázanky už nefrčí, zkuste to radši s kšandami a motýlkem

Být společensky oblečený jsou pro muže hotová muka. Pro ženy společenské oblečení symbolizuje muka zejména v lodičkách, které jsou mnohdy opravdu nepohodlné a bolí z nich nohy. Ovšem jedná se o naprosto elegantní kousek, který by jistě každá z žen měla mít doma, protože se přece jedná o nestárnoucí obuv, která je učiní elegantními, ale také stylovými. Pokud se navíc k takovým lodičkám ještě připojí taky úzké sukně nebo šaty, v nichž se nedá udělat jeden velký zřetelný krok (a to právě díky úzkosti a taky díky lodičkám, v nichž se mnohdy vážně nedá chodit), je to symbol naprosté kalamity. I pánové to však se společenských oblečením zažívají, i když se často zdá, že to tak není. Pánové totiž trpí zejména v košili, která se mnohdy upne tak, že je v ní velmi horko a pánové se nezadržitelně potí. Navíc na ní vždy musí být i vesta a následně taky sako. Společenské kalhoty jsou samozřejmě podmínkou a navíc polobotky někdy mohou taky tlačit. A tak společenský look je pro muže stejně tak bolestivý, jako ženský pro ženy. Ještě, že se nyní rozeběhl jistý trend, který přece jen působí trochu pohodlněji a volněji. Vázankám se totiž může udělat konečně pápá!

S kšandami není potřeba vesty ani saka

Vázanky jsou častokrát také to, co dělá mužský společenský look naprosto nepohodlný. Většinou totiž škrtí, a tak se jim muži snaží velmi často vyhnout. Naštěstí to nyní jde, a to velmi stylově! Chce to jen trochu nápaditosti a navštívení obchodu s oblečením a doplňky. Nyní se totiž rozeběhly ve velkém prodeje kšand a taky motýlků.

Pohodlnost kšand tkví především v tom, že si na košili nemusíte dávat následně vestu nebo úzké sako, jež je mnohdy tak úzké, až je nepohodlné a bojíte se, aby náhodou při větším a rychlejším pohybu neruplo ve švech. Kšandy jsou totiž společensky elegantní jen tak na košili, kterou budete mít vyhrnutou k loktům. Pokud k nim zvolíte pohodlně společenské kalhoty a polobotky s barevnými ponožkami, budete za ty největší gentlemany v síni. Jestliže chcete přece jen docílit ještě trochu stylovějšího looku, sáhnete taky po motýlkovi. Doby, kdy vás tento motýlek škrtil, ty už jsou dávno pryč. Dnes se dají koupit na gumičku, dále s nastavovací možností dle úzkosti krku a taky čistě jen na magnet, takže o žádném motýlku nebudete mít ani páru.