Vitamíny pro dospělé

Je tady to nenáročnější období pro naši imunitu. Proto je třeba nachlazení předcházet. Ne všichni si ale libujeme v různých přípravcích z lékárny. Pro ty, co upřednostňují spíše přírodní cestu, zde máme jeden zaručený všelék.

Základem tohoto kouzelného elixíru není nic jiného než super potravina a to šípek.

Zázračný šípek

Šípek patří mezi největší zdroje vitamínu C a A. Tyto vitamíny nejsou ale jediné, které šípek obsahuje. V šípku najdeme také vitamín K, B1, B2. Vitamín C není jen posilovač imunity, ale také zabraňuje krvácení. Takže pokud vás trápí například krvácení dásní šípek by vám mohl dosti pomoci. Šípky jsou také skvělým bojovníkem proti zánětům močových cest, díky tomu, že působí močopudně a zbavují tělo škodlivých látek. Šípky také obsahují pektiny, které působí proti zácpě.

Recept na elixír

V tomto chladném počasí je třeba se večer dobře zahřát a zahnat případné bacily. K tomu nám skvěle poslouží báječný pomocník jménem šípek. Díky tomu, že je bohatý na vitamíny to bude hračka. Je třeba si připravit k výrobě elixíru pár surovin a to: 450 g šípků, 1,5 l vodky, 260 g cukr krystal, jednu celou skořici, půlku kůry z pomeranče, 260 ml vody.

Postup je nyní jednoduchý. Očistíme šípky, naložíme je do vodky společně se skořicí, pomerančovou kůrou na 12 dní. Poté šípky přes čisté plátno přeceníme a vzniklou tekutinu nalijeme do mísy. Do hrnce nalijeme vodu s cukrem a necháme ho rozpustit. Až nám tato sladká voda vychladne, nalijeme ji do mísy a důkladně promícháme. Poté nalijeme do skleněných lahví a uchováváme v chladu.